Lipofilling

Lipofilling, nazywany również lipotransferem, to zabieg medycyny estetycznej, polegający na połączeniu liposukcji z wypełnieniem wybranej części ciała tłuszczem pobranym od pacjenta.

Lipofilling – wskazania

Do wskazań do zabiegu lipofillingu należą: Nadmiar uporczywej tkanki tłuszczowej wraz z chęcią nadania pożądanego kształtu innym partiom ciała Widoczne blizny, np. pooperacyjne Wyraźne oznaki starzenia tkanki Utrata napięcia i jędrności skóry. Zabieg można wykonywać na różnych obszarach ciała – szczególnie popularny jest lipofilling twarzy, m.in. transfer pod oczy, w celu odmłodzenia tego obszaru.

Lipofilling – przebieg zabiegu

Pierwszym krokiem zawsze powinna być konsultacja lekarska, w celu wykrycia ewentualnych przeciwwskazań do lipofillingu – opinie lekarzy są tu kluczowe przy ustaleniu, czy procedura będzie bezpieczna. Po zakwalifikowaniu do zabiegu, od pacjenta za pomocą kaniuli pobiera się ok. 20-30 ml tłuszczu, a następnie odwirowuje go w specjalnie zaprojektowanej maszynie. Tak przygotowany tłuszcz aplikuje się w wybrane miejsce. Do zalet zabiegu należą mała inwazyjność i prawdopodobieństwo odrzucenia wypełniacza bliskie zeru.

Lipofilling – efekty

Pierwsze efekty lipofillingu widoczne są już po ok. 7-10 dniach, po ustąpieniu opuchlizny i zasinień pozabiegowych. Dzięki procedurze możliwe jest osiągnięcie efektu: wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki, wygładzenia i ujędrnienia skóry, wyraźnego odmłodzenia tkanki oraz zmniejszenia widoczności blizn. W przypadku zabiegu lipofillingu cena zależy od gabinetu oraz obszaru zabiegowego.

Polecane zabiegi lipofillingu:

LipoLife 3G – liposukcja laserowa Liposukcja ultradźwiękowa – Vaser Lipo

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki