Skip to main content

Lipotransfer

Lipotransfer, czy inaczej tzw. lipofilling, to zabieg medycyny estetycznej, polegający na przeszczepie tkanki tłuszczowej w obrębie ciała Pacjenta. Tłuszcz pobierany jest z wybranych miejsc, w których występuje w nadmiarze, a następnie, po odpowiednim przygotowaniu, wszczepiany w celu modelowania innej partii ciała.

Lipotransfer – wskazania

Metoda lipotransferu polecana jest przede wszystkim Pacjentkom, które pragną nie tylko wyszczuplić, lecz także wymodelować sylwetkę, chcą wykonać mało inwazyjny lifting – wskazanie to dotyczy szczególnie okolic twarzy, potrzebują usunięcia widocznych oznak starzenia tkanki – wszystko głównie dzięki wypełnieniu wybranych partii, co w naturalny sposób napina skórę, chcą zniwelować różnego typu blizny, a przy tym wolą bezpieczne rozwiązania – dzięki wypełnianiu wybranych okolic własnym tłuszczem Pacjenta ryzyko powikłań związanych z odrzuceniem wypełniacza przez organizm jest bliskie zeru.

Lipotransfer – przebieg zabiegu

Przed wykonaniem lipotransferu przeprowadzany jest wywiad z Pacjentem. Po zakwalifikowaniu do zabiegu, ustalane są rejony, z których tłuszcz będzie pobierany oraz te, w które się go wprowadzi. Jednorazowo z ciała pacjenta za pomocą kaniuli pozyskiwane jest ok. 20-30 ml – po odwirowaniu ta objętość jeszcze się zmniejsza. Następnie czyste komórki tłuszczowe aplikuje się w wybrane miejsce. Cały zabieg najczęściej lipofillingu trwa od 2 do 4 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Lipotransfer – efekty

Pierwsze efekty lipotransferu widoczne są już po ok. 7-10 dniach, po zmniejszeniu się opuchlizny pozabiegowej i zasinienia. Dzięki zabiegowi można osiągnąć między innymi:
Zmniejszenie zmarszczek i ujędrnienie skóry
Redukcję blizn
Nadanie sylwetce pożądanego kształtu
Wymodelowanie kształtu twarzy.
Sam zabieg lipofillingu jest jednorazowy, choć w niektórych sytuacjach można przeprowadzić go kilkakrotnie. W przypadku lipotransferu cena zależy od gabinetu oraz obszarów przeprowadzenia procedury.

Polecane zabiegi lipotransferu:

Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej

0