Lipotransfer

Lipotransfer, czy inaczej tzw. lipofilling, to zabieg medycyny estetycznej, polegający na przeszczepie tkanki tłuszczowej w obrębie ciała Pacjenta. Tłuszcz pobierany jest z wybranych miejsc, w których występuje w nadmiarze, a następnie, po odpowiednim przygotowaniu, wszczepiany w celu modelowania innej partii ciała.

Lipotransfer – wskazania

Metoda lipotransferu polecana jest przede wszystkim Pacjentkom, które pragną nie tylko wyszczuplić, lecz także wymodelować sylwetkę, chcą wykonać mało inwazyjny lifting – wskazanie to dotyczy szczególnie okolic twarzy, potrzebują usunięcia widocznych oznak starzenia tkanki – wszystko głównie dzięki wypełnieniu wybranych partii, co w naturalny sposób napina skórę, chcą zniwelować różnego typu blizny, a przy tym wolą bezpieczne rozwiązania – dzięki wypełnianiu wybranych okolic własnym tłuszczem Pacjenta ryzyko powikłań związanych z odrzuceniem wypełniacza przez organizm jest bliskie zeru.

Lipotransfer – przebieg zabiegu

Przed wykonaniem lipotransferu przeprowadzany jest wywiad z Pacjentem. Po zakwalifikowaniu do zabiegu, ustalane są rejony, z których tłuszcz będzie pobierany oraz te, w które się go wprowadzi. Jednorazowo z ciała pacjenta za pomocą kaniuli pozyskiwane jest ok. 20-30 ml – po odwirowaniu ta objętość jeszcze się zmniejsza. Następnie czyste komórki tłuszczowe aplikuje się w wybrane miejsce. Cały zabieg najczęściej lipofillingu trwa od 2 do 4 godzin i odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Lipotransfer – efekty

Pierwsze efekty lipotransferu widoczne są już po ok. 7-10 dniach, po zmniejszeniu się opuchlizny pozabiegowej i zasinienia. Dzięki zabiegowi można osiągnąć między innymi: Zmniejszenie zmarszczek i ujędrnienie skóry Redukcję blizn Nadanie sylwetce pożądanego kształtu Wymodelowanie kształtu twarzy. Sam zabieg lipofillingu jest jednorazowy, choć w niektórych sytuacjach można przeprowadzić go kilkakrotnie. W przypadku lipotransferu cena zależy od gabinetu oraz obszarów przeprowadzenia procedury.

Polecane zabiegi lipotransferu:

Lipotransfer – przeszczep tkanki tłuszczowej

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa

KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Wkrótce otwarcie:

ŁÓDŹ

Piotrkowska 157A (Łódź)

Kod pocztowy: 90-440 Łódź

KRAKÓW

Fabryczna 1 (Kraków)

Kod pocztowy: 31-553 Kraków

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki