AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Liszaje

Liszaje – przyczyny powstawania

Liszaje to choroba skóry, która najczęściej ma podłoże autoimmunologiczne. Na ich powstawanie są narażone osoby po przeszczepach, chorujące na cukrzycę, zapalenie wątroby oraz jej marskość.

Liszaje – objawy

Liszaje mogą pojawiać się na różnych obszarach skóry i od tego są uzależnione ich objawy:na skórze – towarzyszy im świądna skórze głowy – blizny, świąd, osłabienie włosów lub ich wypadanie, podrażnienie i zaczerwienienie skóryw jamie ustnej – opuchlizna, łuszczenie się błony śluzowej na dziąsłach, uczucie palenia, bolesne owrzodzeniana paznokciach – ubytki, żółty kolor płytki, zanik płytkina narządach płciowych – świąd sromu, białe grudki

Liszaje – leczenie

Pojawienie się liszajów na skórze należy skonsultować z lekarzem, najlepiej z dermatologiem. Nieleczone zmiany skórne mogą prowadzić do poważnych chorób, np. raka jamy ustnej. Leczenie polega na łagodzeniu objawów. Specjalista może przepisać maści, które zapobiegają swędzeniu (najczęściej są to leki przeciwhistaminowe). Skuteczne jest także stosowanie fototerapii w gabinetach medycyny estetycznej. Terapia ma na celu rozjaśnienie skóry. Jeśli liszaje nadal utrzymują się na skórze, lekarz może zalecić stosowanie retinoidów. Liszaje można również próbować leczyć domowymi sposobami, np. płukankami z malwy jamy ustnej. Należy także zadbać o odpowiednią dietę i wyeliminować z niej owoce cytrusowe, ostre przyprawy, potrawy zawierające sól oraz kofeinę.Jeśli liszaje nie znikną, należy niezwłocznie udać się do lekarza. 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki