NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry to przewlekła choroba dermatologiczna, która jest spowodowana nadmierną aktywnością gruczołów łojowych, a także rozwojem zakażenia grzybiczego grzybami z rodzaju drożdżopodobnych. Najczęściej dotyczy osób młodych, przechodzących przez okres dojrzewania.

Łojotokowe zapalenie skóry – przyczyny

Bezpośrednią przyczyną łojotokowego zapalenia skóry jest łojotok spowodowany nadmierną aktywnością gruczołów, a także jednoczesne zakażenie grzybicze. Istnieją również czynniki, które zwiększają ryzyko wystąpienia choroby. Należą do nich, między innymi: Zaburzenie gospodarki hormonalnej organizmu, nadczynność\niedoczynność tarczycy Antykoncepcja hormonalna Osłabienie układu odpornościowego Nieodpowiednia higiena, wysoki wskaźnik zanieczyszczenia powietrza Występowanie chorób, które zwiększają ryzyko nasilenia objawów – choroby Neurologiczne, zaburzenia psychiczne, przewlekłe schorzenia, nowotwory.

Łojotokowe zapalenie skóry – objawy

W przypadku łojotokowego zapalenia skóry, w wyniku nadmiernego przetłuszczania się skóry, na jej powierzchni zaczynają pojawiać się nieregularne plamy, tak zwane plamy rumieniowe, które po pewnym czasie nabierają tendencji do nadmiernego złuszczania naskórka. Zmianom towarzyszy świąd lub pieczenie. Objawy łojotokowego zapalenia skóry najczęściej występują w okolicach twarzy, a także na owłosionej skórze głowy.

Łojotokowe zapalenie skóry – leczenie

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry powinno odbywać się pod okiem dermatologa, który zleca stosowanie specjalnych preparatów do mycia skóry i włosów. Niekiedy stosuje się także leki przeciwgrzybicze oraz przeciwzapalne. Pacjentom z tym schorzeniem zaleca się również terapię polegającą na naświetlaniu zmian za pomocą specjalnych lamp.

Polecane zabiegi leczenia łojotokowego zapalenia skóry:

Konsultacja dermatologiczna

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki