AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łupież suchy

Łupież suchy – informacje ogólne:

Łupież – kłopot pojawiający się na naszej skórze głowy. Ze względu na przyczyny powstawania, dzielimy go na dwa rodzaje. Łupież tłusty – powstaje głównie przez nadmiar łoju, wydzielanego przez naszą skórę. Natomiast łupież suchy – wywołują mikrobakterie drożdżaki (Pityrosporum ovale) lub grzyby (z rodzaju Malassezia furfur). Ten drugi rodzaj łupieżu, wynika z nadmiernego przesuszenia naszej skóry głowy. To właśnie wtedy, drożdżaki lub grzyby, najczęściej osadzają się na naszej głowie. Łupież jest niezwykle dokuczliwym zjawiskiem ze względu na swędzenia skóry głowy, a także nieestetyczne, srebrno białe kawałki naskórka obsypujące się na ramiona. Problem łupieżu spotyka większość ludzi, niezależnie od wieku. Najczęściej skłonności do jego obecności mają jednak mężczyźni.

Łupież suchy – zapobieganie:

Zapobieganie łupieżowi suchemu wiąże się z utrzymaniem odpowiedniej higieny skóry głowy. Należy stosować szampony o niskim pH (5,5), które nie podrażniają oraz są bezzapachowe. Należy także ograniczyć nadmierne stosowanie kosmetyków do włosów. Mowa jest o piankach, żelach, lakierach, lotionach i suchych szamponach. Jeśli to możliwe ogranicz także przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, które również przyczyniają się do powstawania problemu. I nie nadużywaj suszarki!

Łupież suchy – zabiegi:

W walce z łupieżem suchym, najlepiej sprawdzają się specjalnie stworzone do tego szampony. Gdyby jednak nie dawały one dobrych rezultatów, warto wypróbować domowe sposoby. W tym celu należy nawilżyć skórę głowy. Takowy efekt dadzą masaże skóry głowy z użyciem oliwki, oleju sezamowego lub rycynowego. Uważaj jednak, by tym ostatnim nie wysuszyć włosów. Być może problem suchego łupieżu zażegna maseczka z oleju kokosowego, która świetnie nawilży Twoją skórę głowy. Pamiętaj by pozostawić ją przynajmniej na 30 minut, a później dokładnie spłukać włosy. Gdyby problem nie znikał i utrzymywał się wyjątkowo długo – udaj się niezwłocznie do dermatologa.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki