AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łuszczyca głowy

Łuszczyca głowy to jedna z odmian chorobowych łuszczycy, długotrwałej i przewlekłej dolegliwości, będącej konsekwencją zaburzeń immunologicznych. Schorzenie wywołać mogą także niektóre leki, w tym niesteroidowe substancje przeciwzapalne stosowane w leczeniu bólu i gorączki oraz beta-blokery i antybiotyki. Zazwyczaj objawia się powstawaniem na skórze głowy krwawo-brunatnych ognisk, wreszcie krost, wywołujących uporczywe swędzenie i ból. Zwykle potem następują kolejne objawy, wśród których znajduje się wypadanie włosów. Łuszczyca głowy nie jest zaraźliwa, ale bywa uciążliwa, a w przypadku bólu czasowo wyłącza z funkcjonowania w życiu zawodowym i osobistym.

Łuszczyca głowy – przyczyny

Łuszczyca głowy jest konsekwencją wadliwego funkcjonowania organizmu, który zaczyna niszczyć własne komórki i tkanki (antyimmunologia). Może mieć także podłoże dziedziczne, najczęściej występuje jednak jako efekt stresu lub przebytej choroby. Zaburzenie jest kłopotliwe i z zasady nieuleczalne, ale możliwe do złagodzenia. Bywa, że objawy choroby znikają, ale potem powracają z dużą intensywnością. Odpowiednie zapobieganie może jednak wydłużać czas między kolejnymi nawrotami.

Łuszczyca głowy – leczenie

Łuszczycę głowy leczy się, stosując zewnętrzne preparaty o działaniu nawilżającym i przeciwzapalnym, a następnie zwalniającym podział komórkowy naskórka (np. cygnolina). W sytuacjach szczególnych stosuje się także preparaty dziegciowe, fototerapię, hormony steroidowe, fototerapię i fotochemioterapię.

Łuszczyca głowy – zapobieganie

Oprócz zwrócenia bacznej uwagi na profilaktykę i higienę głowy, w zapobieganiu łuszczycy głowy zaleca się oczywiście kontrolę zachowań (unikanie podrażniania swędzących partii przez drapanie i nieodpowiednie mycie, wyeliminowanie ostrych przypraw, używek, opalania). Konieczne jest stosowanie określonych leków w celu zapobiegania nawrotom. Duże doświadczenie w leczeniu łuszczycy głowy i różnych chorób skóry, a także profilaktyce tychże dolegliwości mają specjaliści dermatolodzy. Warto przy okazji zapoznać się z dostępną na rynku medycznym ofertą zabiegów miejscowych, polegających na ziołolecznictwie i leczeniu dietą bogatą w kwasy omega 3.

Polecane zabiegi leczenia łuszczycy głowy:

Terapia światłem LED

Konsultacja dermatologiczna

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki