AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Łysienie łojotokowe

Łysienie łojotokowe to jedna z przyczyn nadmiernej utraty włosów. Związana jest bezpośrednio z łojotokowym zapaleniem skóry głowy, które stanowi następstwo wydzielania przez gruczoły łoju w zbyt dużej ilości. Gruba warstwa sebum zalegająca na powierzchni głowy jest przyczyną przetłuszczania się włosów, a także doskonałym siedliskiem dla bakterii i grzybów.

Łysienie łojotokowe – przyczyny

Podstawową przyczyną występowania łysienia łojotokowego jest nadczynność gruczołów odpowiadających za produkcję sebum. Warstwa łoju na skórze głowy powoduje natomiast osłabienie struktury włosa, a także stanowi doskonałe środowisko dla rozwoju bakterii i grzybów, a te z kolei są odpowiedzialne za rozwój stanu zapalnego i innych schorzeń skóry. Do przyczyn występowania łojotokowego łysienia zalicza się zaburzoną pracę gruczołów spowodowaną zachwianiem gospodarki hormonalnej organizmu, choroby układu nerwowego, duże narażenie na stres, choroby immunologiczne, nieodpowiednią dietę, podrażnienia skóry głowy spowodowane stosowaniem niektórych kosmetyków oraz zanieczyszczenia powietrza i częste noszenie nakryć głowy. Nie są to bezpośrednie przyczyny, jednak mogą spowodować znaczne nasilenie się objawów.

Łysienie łojotokowe – objawy

Pierwszym objawem, przed wystąpieniem łysienia łojotokowego, jest nadmierne przetłuszczanie się włosów oraz skóry głowy, a także pojawienie się łupieżu. Następstwem tego jest swędzenie skóry głowy, a także znaczne osłabienie i wypadanie włosów. Widoczne jest ich znaczne przerzedzenie. Proces wypadania zaczyna się od łuków skroniowych i postępuje w kierunku czubka głowy.

Łysienie łojotokowe – leczenie

Podstawą leczenia tego schorzenia jest walka z jego bezpośrednimi przyczynami, a zatem z łupieżem oraz łojotokowym zapaleniem skóry. Niezbędne jest zastosowanie odpowiednio dobranych preparatów, które nie będą działały wysuszająco, a także zmniejszą ilość wydzielanego sebum.

Polecane zabiegi leczenia łysienia łojotokowego:

Konsultacja dermatologiczna

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki