Skip to main content

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa – charakterystyka zabiegu

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podskórnym podaniu preparatu o odpowiednich właściwościach i działaniu. Najczęściej wstrzykiwanymi substancjami aktywnymi są: kwas hailuronowy, kompleks witamin A, B, C, składniki mineralne, koenzymy, kofeina, aminokwasy. Dzięki iniekcji substancji aktywnych skóra zostaje nawilżona, odżywiona, poprawia się metabolizm komórek i mikrokrążenie. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Efekty widoczne są już po pierwszej sesji, jednak w celu osiągnięcia spektakularnych rezultatów zaleca się przeprowadzenie całej serii zabiegów. O ich ilości każdorazowo decyduje lekarz.

Mezoterapia igłowa – przebieg zabiegu

Przed zabiegiem mezoterapii igłowej należy udać się na konsultację lekarską, w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz omówienia przebiegu terapii i zaleceń po zabiegu. Sam zabieg jest bezbolesny i wykonywany bez znieczulenia. Mezoterapia igłowa stosowana jest na twarzy, grzbietach dłoni, szyi, dekolcie, skórze głowy, udach, brzuchu, ramionach. W zależności od obszaru, gdzie przeprowadzana jest mezoterapia i wielkości problemu, zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Lekarz wstrzykuje preparat w miejsce, gdzie pojawił się problem. Skład podanego koktajlu jest dobierany indywidualnie i uzależniony jest od potrzeb pacjenta. Wstrzyknięte substancje pomagają zregenerować skórę, usprawnić krążenie, pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu. Zaraz po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Mezoterapia igłowa – wskazania do zabiegu

Mezoterapię igłową przeprowadza się w celu odmłodzenia skóry, poprawy jej wyglądu i funkcjonalności. Zabieg pozwala spowolnić proces starzenia się skóry, pomaga ujędrnić skórę, nadać jej gładkości i sprężystości. Poleca się ją szczególnie w przypadku: skóry zmęczonej, wiotkiej, skóry pozbawionej jędrności i blasku, skóry wymagającej nawilżenia i odżywienia, drobnych zmarszczek, zasinienia i obrzęków pod oczami, rozstępów,cellulitu.

Mezoterapia igłowa przeznaczona jest dla osób w różnym wieku, z różnymi problemami, niezależnie od rodzaju cery. Zabieg nadaje się nawet dla skóry wyjątkowo wrażliwej.

Mezoterapia igłowa – przeciwwskazania

Podczas konsultacji lekarz ustali, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Mezoterapii nie wykonuje się w przypadku stanów zapalnych skóry (opryszczki, zmian ropnych), cukrzycy, a także u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Należy również wykluczyć alergię na składniki preparatu podawanego podczas zabiegu.

Mezoterapia igłowa – ilość zabiegów i efekty

Już jeden zabieg mezoterapii igłowej przynosi rezultaty w postaci poprawy kondycji skóry. Aby efekty wzmocnić i utrzymać jak najdłużej zaleca się przeprowadzenie kuracji w ilości czterech zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych- 7, 14 lub 28 dni. Regularne stosowanie zabiegów mezoterapii zapewnia młody wygląd skóry i spowalnia widoczne procesy starzenia.

Mezoterapia igłowa – przygotowanie i zalecenia pozabiegowe

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, mogą także pojawić się drobne siniaczki i wybroczyny lub obrzęk. Wszystkie te skutki zabiegu mijają samoczynnie po upływie kilku godzin. Można je łagodzić, postępując zgodnie z zaleceniami lekarza. Po zabiegu nie należy forsować skóry.  

Zabiegi mezoterapii igłowej w Klinice Miracki:

Neauvia

Dr Cyj

DermaHeal

Nithya

Mezoterapia igłowa

0