AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Mezoterapia kolagenowa

Mezoterapia kolagenowa – charakterystyka zabiegu

Kolagen odpowiada za elastyczność, gęstość i jędrność skóry, dlatego jego utrata wiąże się z pogorszeniem jej kondycji. Wraz z upływem czasu skóra traci swe naturalne właściwości, staje się obwisła, pojawiają się zmarszczki. Mezoterapia kolagenowa pozwala zniwelować zmarszczki, zregenerować skórę i przywrócić młody wygląd. Zabieg wykonywany jest na twarz oraz całe ciało, jest mało inwazyjny i nie wymaga od pacjenta długotrwałej rekonwalescencji. Efekty są natychmiastowe i długotrwałe. Mezoterapia kolagenowa przeznaczona jest dla osób po 30-tym roku życia, których skóra wymaga nawilżenia i regeneracji.

Mezoterapia kolagenowa – przebieg zabiegu

Zabieg mezoterapii kolagenowej polega na iniekcji preparatu zawierającego kolagen nowej generacji, który nie wywołuje reakcji alergicznej ani skutków ubocznych. Terapia jest krótka, zabieg trwa od 10 do 30 minut. Przed zabiegiem mezoterapii odbywa się konsultacja lekarska, podczas której wykluczone zostają przeciwwskazania i omówiony przebieg zabiegu. Zabieg jest bezbolesny, ponieważ zastosowane zostaje znieczulenie miejscowe. Lekarz smaruje miejsce poddane iniekcji specjalnym kremem znieczulającym. Następnym krokiem jest wstrzyknięcie preparatu Nithya pod skórę przy pomocy cienkiej igły. Preparat zawiera mikrocząsteczki kolagenu typu I, który jest zgodny z naturalnym kolagenem występującym w skórze.  

Mezoterapia kolagenowa – wskazania do zabiegu

Z kuracji kolagenowej powinny korzystać osoby po 30. roku życia, które zauważyły pogorszenie się kondycji skóry. Do problemów, które rozwiązuje terapia należą: zmarszczki,

przebarwienia, plamy starcze, rozstępy, blizny, cellulit, skóra wiotka, pozbawiona jędrności i sprężystości, zauważalne oznaki starzenia się skóry. 

Mezoterapia kolagenowa – przeciwwskazania

Do podstawowych przeciwwskazań należą nowotwory, choroby autoimmunologiczne, stany zapalne skóry, trądzik, opryszczka, a także ciąża i okres laktacji.

Mezoterapia kolagenowa – ilość zabiegów i efekty

Optymalne efekty uzyskiwane są po przeprowadzeniu całej serii iniekcji, czyli w zależności od problemu pacjenta, 2-3 zabiegów w dwutygodniowych odstępach. Choć rezultaty są natychmiastowe, lekarz może zadecydować o konieczności powtórzenia zabiegu. Uzyskane efekty są długotrwałe i utrzymują się do 12 miesięcy. W przypadku redukcji blizn i rozstępów efekty są trwałe.

Mezoterapia igłowa – przygotowanie i zalecenia pozabiegowe

Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań ze strony pacjenta. Po zabiegu należy zachować się, jak w przypadku każdego zabiegu mezoterapii. Skóra, która może być lekko zaczerwieniona musi być traktowana z należytą delikatnością. Niedogodności pozabiegowe utrzymują się do 3 dni, a pacjent może natychmiast wrócić do codziennych czynności.

Polecany zabieg mezoterapii kolagenowej:

Nithya – mezoterapia kolagenowa

 

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki