Skip to main content

Moczenie nóg

Moczenie nóg – właściwości

Moczenie nóg to idealny sposób na domową pielęgnację stóp. Moczenie nóg jest stosowane w gabinetach podologicznych i gabinetach pedicure. Można jednak samodzielnie zafundować swoim zmęczony nogom chwilę odprężenia. Powinny to robić osoby, który mają pracę stojącą, noszą niewygodne buty lub są wyjątkowo wrażliwe na wysokie temperatury. Moczenie nóg bardzo dobrze sprawdza się przy takim schorzeniu jak zespół ciężkich nóg.

Zespół ciężkich nóg

Zespół ciężkich nóg najczęściej występuje u kobiet w ciąży. Objawia się mrowieniem, drętwieniem, a nawet skurczami. Za to schorzenie może być też odpowiedzialna nieprawidłowa krążąca krew w żyłach, a dokładniej jej zastoje. Zbagatelizowane objawy zespołu ciężkich nóg mogą skutkować powstawaniem żylaków na nogach, które są nie tylko nieestetyczne, lecz także mogą być bolesne. Osoby, które czują, że ich nogi są ociężałe, oprócz odprężającego ich moczenia, powinny wprowadzić zdrową dietę oraz aktywność fizyczną do swojego życia. Szczególnie wtedy, gdy mają siedzącą pracę lub nadwagę. Warto także korzystać z masaży oraz drenażu limfatycznego, który pobudza przepływ krwi i limfy. Drenaż jest wykonywany w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej.

Moczenie nóg – domowe sposoby

Moczenie nóg w domowym zaciszu ma nie tylko za zadanie odprężyć zmęczone nogi, lecz także przyspieszyć powrót do zdrowia w trakcie przeziębienia lub zniwelować brzydki zapach stóp. Nogi powinny być moczone w ciepłej wodzie i w płynach nawilżających. Można także użyć soli zapachowej. By pozbyć się brzydkiego zapachu stóp należy moczyć je w occie. Po zabiegu domowego moczenia nóg warto posmarować stopy maścią z witaminą A, by ich skóra była nawilżona i gładka.

Zabieg polecany na stopy:

Drenaż (masaż) limfatyczny Lymphastim

0