Menu

Modelowanie policzków

Na modelowanie policzków decydują się osoby, które zauważyły utratę objętości w tym obszarze, wyraźne opadnięcie kości policzkowych, a także suchość i wiotkość skóry. Za utratę objętości skóry odpowiada proces starzenia się tkanki oraz utrata naturalnie występującego w skórze kwasu hialuronowego. Zabiegi modelowania policzków pozwalają także na redukcję zmarszczek i podniesienie owalu twarzy.


Modelowanie policzków – wskazania

Modelowanie policzków zaleca się osobom, które zauważyły utratę objętości w obrębie kości policzkowych, opadanie fałdów skóry i powstanie bruzd i zmarszczek, zapadnięcie się policzków oraz ubytki w objętości skroni. Zabiegi modelowania twarzy wykonuje się zarówno w przypadku młodej, jak i starzejącej się skóry.

Modelowanie policzków – korekta twarzy

Zabieg modelowania policzków zwykle staje się pożądany wraz z wiekiem. Proces starzenia się tkanki podskórnej objawia się wiotczeniem się skóry. W ten sposób powstają ubytki objętości w obrębie kości policzkowych oraz dochodzi do nadmiernego nagromadzenia się skóry na linii linii żuchwy. Dlatego tak ważne jest uzupełnienie utraconego kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za jędrność skóry, który wypełni powstałe ubytki oraz nada skórze utraconą objętość.
Medycyna estetyczna proponuje nieinwazyjne metody modelowania policzków kwasem hialuronowym oraz za pomocą innych metod. Zabiegi wolumetryczne pozwalają na odbudowę i modelowanie twarzy, szczególnie w okolicach kości policzkowych oraz na poprawę owalu twarzy. Zabiegi polegają na podciągnięciu wiotkiej skóry, co daje efekt poprawy proporcji twarzy oraz jej odmłodzenia. W przypadku zabiegu modelowania policzków cena zależeć będzie od wybranej techniki oraz kliniki.

Polecane zabiegi modelowania policzków:

Endermolift
Kwas hialuronowy
Neauvia Organic
Nici liftingujące First Lift
Nici liftingujące Happy Lift
Nici liftingujące Silhouette-Soft
Wolumetria
Sono Queen – nieinwazyjny lifting US
Ultraformer III – lifting ultradźwiękowy
Stimulate&Lift – podniesienie owalu twarzy
Rewitalizacja skóry – Restylane Skinboosters
Ekskluzywne odmładzanie PicoSure
Zaffiro – bezinwazyjny termolifting