Skip to main content

Naczyniak płaski

Naczyniaki to guzy nowotworowe, które pojawiają się na skórze przez niewłaściwy rozwój naczyń krwionośnych. Mogą być złośliwymi guzami lub łagodnymi zmianami nowotworowymi. Naczyniak płaski występuje we wczesnym dzieciństwie i najczęściej ma postać łagodnej zmiany. Charakteryzuje się jasnoczerwonym kolorem i zazwyczaj jest zlokalizowany poziomo na twarzy lub karku. Wraz z upływem czasu naczyniak płaski może zmienić swoją barwę na ciemnoczerwoną. Każdy naczyniak, który pojawia się na skórze dziecka lub dorosłego powinien zostać pokazany specjaliście, który zleci badania wykluczające chorobę nowotworową.

Naczyniak płaski – metody leczenia

Naczyniaki płaskie potrafią znikać samoistnie, lecz niektóre wymagają natychmiastowego usunięcia. Rozpoznania może dokonać tylko lekarz, dlatego też należy niezwłocznie pokazać mu wszystkie zmiany na skórze dziecka. Bardzo niebezpieczne są naczyniaki płaskie, które są zlokalizowane w okolicy oczu, powiek lub warg. Usuwa się je chirurgicznie skalpelem, krioterapią lub laseroterapią. Zabiegi polecane przez specjalistów medycyny estetycznej to:

Laser Cutera

Laser Cutera Excel Plus

Naczyniak płaski – efekty zabiegu

Zabieg usuwania naczyniaków jest bezbolesny, co więcej laser posiada głowicę chłodzącą, która sprawia, że Pacjent nie odczuwa w trakcie terapii dyskomfortu. Zabieg jest bardzo skuteczny, jednak należy pamiętać, że nie daje gwarancji przed powstawaniem kolejnych naczyniaków. Niektórzy Pacjenci mogą mieć uwarunkowania genetyczne do tego, by naczyniaki wracały w przyszłości. Laserowe usuwanie zmian można powtarzać, co nawet jest zalecane przez lekarzy.

 

0