AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Obrzęki tłuszczowe

Obrzęki tłuszczowe to postępująca choroba tkanki podskórnej, mająca charakter przewlekły. Inaczej nazywana bywa również: lipodemią, lipedemą, obrzękiem lipidowym bądź syndromem bolesnego tłuszczu. Jednym z widocznych objawów schorzenia jest cellulit, któremu towarzyszy bolesność tkanki. Obrzęk lipidowy jest więc problemem nie tylko estetycznym, dlatego wymaga leczenia.

Obrzęk lipidowy – przyczyny

Do przyczyn pojawienia się obrzęków tłuszczowych zaliczyć możemy: predyspozycje genetyczne, problemy z metabolizowaniem wysięku z naczyń krwionośnych oraz zaburzenia hormonalne. Choroba ta występuje wyłącznie u kobiet.

Obrzęk lipidowy – objawy

W przypadku obrzęku lipidowego metody na to, jak go rozpoznać, są stosunkowo proste. Prawdopodobnie mamy z nim do czynienia, gdy biodra i uda mają nieproporcjonalnie duży obwód w stosunku do reszty ciała, wyczuwamy podskórne grudki oraz mierzymy się z bolesnością w miejscu występowania objawów. W przypadku obrzęku lipidowego ćwiczenia i dieta nie przynoszą oczekiwanych skutków. Obrzęki tłuszczowe dość często występują wespół z obrzękiem limfatycznym.

Obrzęk lipidowy – leczenie

Obrzęki tłuszczowe wiążą się zarówno z bolesnością, jak i dyskomfortem psychicznym pacjenta, dlatego konieczne jest ich profesjonalne leczenie. Do skutecznych metod walki z tym problemem należą liposukcja bądź lipoliza oraz drenaż limfatyczny. Niezwykle pomocne będą też właściwa dieta i ćwiczenia, by nie dopuścić do pogłębienia problemu, a także specjalna odzież uciskowa.

Polecane zabiegi leczenia obrzęku lipidowego:

Drenaż limfatyczny

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki