AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Oczyszczanie porów

Najczęstszą przyczyną powstawania wągrów, pryszczy i zaskórników są: nadmierna ekspozycja twarzy na ciepło, brak odpowiedniej higieny skóry, palenie papierosów. Sprzyjają temu również rozszerzone pory, zwykle charakterystyczne dla skóry tłustej i mieszanej. Oczyszczanie porów skóry za pomocą peelingów, żeli do twarzy i zabiegów w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym lub klinice medycyny estetycznej skutecznie niweluje problem.

Oczyszczanie porów w gabinetach kosmetycznych

Oczyszczanie porów u kosmetyczki lub kosmetologa należy do najpopularniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Dobór odpowiedniego zabiegu oczyszczającego w gabinecie kosmetycznym lub kosmetologicznym zależeć będzie przede wszystkim od rodzaju cery i jej problemów.
Rodzaje zabiegów:
Mikrodermabrazja – zabieg głębokiego oczyszczania skóry z użyciem kryształków diamentów lub korundu. Najnowszymi technologicznie mikrodermabrazjami są mikrodermabrazja Hydrafacial oraz Dermaclear łącząca bezkryształową dermabrazję z zastosowaniem próżni oraz substancji aktywnych.
Peeling kawitacyjny – stosowany u osób z cerą wrażliwą. Oczyszcza skórę przy pomocy ultradźwięków (zjawiska kawitacji).
Peelingi chemiczne – z wykorzystaniem kwasów, fenolu lub retinolu. Zapewnia nie tylko głębokie oczyszczanie porów twarzy, ale też stymuluje regenerację tkanki.

Oczyszczanie porów w klinice medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna często korzysta z podobnych metod i typów zabiegów, co kosmetologia. Jednak lekarz medycyny estetycznej ma znacznie większe uprawnienia, niż kosmetolog, dzięki czemu zabiegi te będą intensywniejsze. Co więcej, w klinice istnieje również możliwość wykonania bezpiecznego peelingu laserowego. Do jego wykonania najczęściej stosuje się lasery ablacyjne, które powodują kontrolowane uszkodzenie i łuszczenie warstwy naskórka.

Oczyszczanie porów w domu

,,Parówki’’ to zabiegi, które można samodzielnie przygotować w domu w celu poprawy kondycji skóry oraz oczyszczenia porów, zwłaszcza tych znajdujących się na nosie. Właściwości ,,parówki’’ wynikają z oddziaływania wysokiej temperatury na twarz oraz ziół i olejków stosowanych w zabiegu. Należy jednak pamiętać, że cery z rozszerzonymi porami nie powinno się nagrzewać, wysoka temperatura może bowiem spowodować pogłębienie problemu.
Na rynku dostępnych jest również wiele kosmetyków ściągających rozszerzone pory. Specjalne kremy są lekkie, nawilżają i zawierają substancje aktywne, pozwalające zmniejszyć problem. Wskazane jest stosowanie ich na noc. Nie powinny zawierać substancji wysuszających takich, jak kwas salicylowy lub stearynowy. Odpowiedni krem powstrzyma również nadmierne wydzielanie sebum. Inną możliwością jest stosowanie specjalnych maseczek, peelingów oraz plastrów do oczyszczania porów nosa. Domowe sposoby mogą okazać się skuteczne, gdy problem jest niewielki. W pozostałych sytuacjach warto wybrać się do kosmetologa bądź kliniki.

Polecane zabiegi oczyszczania porów:

Mikrodermabrazja wodna Hydrafacial

Hydrodermabrazja DermaClear

Peeling chemiczny

Maska tretinoinowa Skin Fit

Peeling PRX

Dermabrazja laserowa – Fotona

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki