AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Odcisk na pięcie

Odciski na pięcie – przyczyny powstawania

Odciski na piętach to zrogowaciały naskórek na którym pojawia się stan zapalny. Stan zapalny tworzy się w związku z długotrwałym naciskiem i tarciem na piętę. Pojawiają się u osób, które długo przebywają w pozycji stojącej lub noszą za ciasne lub za duże buty. Jednak najbardziej narażone na powstawanie odcisków są osoby cierpiące na cukrzycę, nadciśnienie, reumatyzm i choroby tarczycy. Odciski są bolesne i uniemożliwiają codzienne komfortowe funkcjonowanie.

Odciski na pięcie – wygląd

Odciski na pięcie mogą przybierać różny kształt oraz kolor. Podolodzy wyróżniają wśród nich modzele, nagniotki i odciski z korzeniem:modzele – mają żółty lub szary kolor, są płaskie, lecz grube, skóra wokół nich jest zaczerwieniona, modzele mogą pękać, co sprzyja powstawaniu zakażeniomnagniotki – zwykle mają formę punktową z twardym korzeniem, są bolesneodcisk z korzeniem – w centralnej części odcisku zlokalizowany jest czop rogowy, który powoduje ból podczas chodzenia, czop podrażnia zakończenia nerwowe umiejscowione w pięcie

Odciski na pięcie – leczenie

Aby uniknąć powstawania odcisków na pięcie, należy zadbać o właściwe obuwie oraz pielęgnację stóp. Jeśli na pięcie pojawi się odcisk nie wolno go samodzielnie wycinać, ponieważ prowadzi to do wprowadzenia zakażenia. Odciski należy leczyć u podologa lub chirurga. Jeśli odcisk jest duży, chirurg może zdecydować się na jego wycięcie skalpelem. Innymi sposobami usuwania odcisków jest użycie frezarki i lasera CO2.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki