AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Odcisk

Odcisk – informacje ogólne

Odciski to schorzenie najczęściej pojawiające się na naszych stopach. Ich obecność upatrywana jest przez noszenie nieodpowiedniego obuwia. Zbyt ciasne lub za luźne buty… – To właśnie to, w głównej mierze, sprzyja powstawaniu odcisków. Najczęściej problem ten dotyka kobiety, które nie mogą oprzeć się pięknym butom na wysokim obcasie. Niestety przez to powstają odciski, które bywają nie lada utrapieniem. Schorzenie to może objawiać się w dwóch postaciach. Pierwsza to nagniotki, które są małe i stwardniałe. To właśnie one powodują ostry ból z uwagi na ich wrastanie w głębsze warstwy skóry i naciskanie na nerwy. Natomiast modzele są duże, żółtawe i miękkie. Ich przyczyna upatrywana jest w pękającej skórze, co powoduje pieczenie. Najczęściej występują na podeszwie naszych stóp.

Odcisk – zapobieganie

Zapobieganie pojawianiu się odcisków, niezależnie od ich rodzaju, wiąże się przede wszystkim, z noszeniem odpowiedniego i wygodnego dla nas obuwia. Przecież zdrowe i piękne stopy powinny być naszym priorytetem! Niezwykle pomocna, będzie również, dokładna pielęgnacja naszych stóp wykonywana każdego dnia. Należy regularnie złuszczać naskórek ze stóp i codziennie je kremować, by zapewnić skórze odpowiednie nawilżenie. Będzie to skutecznie zapobiega pękaniu naszych pięt.

Odcisk – zabiegi

Gdy problem odcisków już Ciebie dopadł, stosuj odpowiednie plastry na odciski. Dzięki temu szybciej się ich pozbędziesz i zniwelujesz ewentualny ból. Na rynku istnieją również, specjalne płyny i żele, do nakładania dwukrotnie w ciągu dnia. Preparaty te zmiękczają odciski. Natomiast, gdy jesteś cukrzykiem, nie usuwaj samodzielnie powstających odcisków – możesz przez to tylko sobie zaszkodzić. Modzele i nagniotki możesz usunąć w salonie kosmetycznym, natomiast trudniejsze i cięższe odmiany usuwa się chirurgicznie.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki