AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Odciski na palcach

Odciski na palcach u rąk i nóg to bolesne zrogowacenia naskórka, które pojawiają się z różnych przyczyn. Odciski na palcach u rąk mogą pojawiać się u osób, które dużo czasu spędzają na ręcznym pisaniu. Odciski na palcach u nóg pojawiają się w związku z noszeniem za dużych lub za małych butów, braku dostępu powietrza do stóp oraz przez niewłaściwą higienę skóry. Na pojawianie się odcisków na palcach są narażone także osoby chorujące na cukrzycę, reumatyzm i choroby tarczycy.

Zapobieganie powstawaniu odcisków na palcach

Aby uniknąć pojawiania się odcisków na palcach u nóg należy zadbać o odpowiednie obuwie – dopasowane oraz przewiewne. By nie pojawiały się odciski na palcach u rąk warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie. Jeśli odciski powstają w związku z poważną chorobą, należy udać się do specjalisty po specjalnie dobrane lekarstwa i kosmetyki do pielęgnacji skóry.

Leczenie odcisków na palcach

Odcisków nie wolno samodzielnie wycinać, ponieważ prowadzi to do wprowadzenia zakażenia pod naskórek. Zakażenie może doprowadzić to bardzo bolesnych stanów zapalnych, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Osoby z odciskami powinny zgłosić się do dermatologa lub podologa, który może zalecić stosowanie maści na odciski, które już się pojawiły. Jeśli odcisk jest bardzo duży, chirurg może zdecydować się na jego wycięcie. Odciski można także usuwać frezarką lub laserem. Znacznie częściej odciski pojawiają się na palcach u nóg, ponieważ mają one ograniczony dostęp do powietrza oraz są narażone na częstsze otarcia.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki