Menu

Odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu, szeroko znane jako liposukcja, to zabieg medycyny estetycznej mający na celu pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała pacjenta. Najczęściej wykonuje się odsysanie tłuszczu z brzucha i ud, choć niekiedy również z twarzy, np. w celu likwidacji podwójnego podbródka. Pozyskany w ten sposób tłuszcz czasami wykorzystuje się do wypełnienia innych partii ciała, np. biustu, blizn czy zmarszczek. Taki zabieg nazywamy lipotransferem.

Odsysanie tłuszczu – wskazania

Wbrew pokutującemu wśród wielu osób przekonaniu, odsysanie tłuszczu nie jest sposobem na odchudzanie. Metoda ta pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru, jednak nie wykonuje się jej u osób otyłych. Przed podejściem do zabiegu niezwykle ważna jest też profesjonalna konsultacja, na której lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem i wykluczy wszelkie przeciwwskazania.

Odsysanie tłuszczu – rodzaje

Samą liposukcję można przeprowadzać na różne sposoby. Najczęściej spotykane rodzaje to:
Klasyczna liposukcja – polega na wprowadzeniu kaniuli bezpośrednio do tkanki tłuszczowej,
Liposukcja laserowa – ścianki komórek tłuszczowych rozpuszczane są za pomocą światłowodu lasera,
Liposukcja wibracyjna – dzięki wywoływaniu ruchu kaniul usunięcie tłuszczu tą metodą jest znacznie ułatwione,
Vaser Lipo – ta innowacyjna technika oparta jest na działaniu rozbijających tkankę tłuszczową ultradźwięków.

Od wyboru metody odsysania tłuszczu zależy między innymi cena zabiegu.

Odsysanie tłuszczu – efekty

Dzięki zabiegowi odsysania tłuszczu możliwe jest wymodelowanie sylwetki, którego rezultaty byłyby niemożliwe do osiągnięcia samą dietą i ćwiczeniami. W przypadku procedury lipotransferu możemy też wykorzystać własną tkankę tłuszczową do poprawy wyglądu innych partii ciała. Taki naturalny wypełniacz jest w pełni biokompatybilny, a więc bezpieczny dla pacjenta.

Polecane zabiegi odsysania tłuszczu:

Liposukcja Lipolife 3G
Lipoliza ultradźwiękowa