NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Odsysanie tłuszczu

Odsysanie tłuszczu, szeroko znane jako liposukcja, to zabieg medycyny estetycznej mający na celu pozbycie się uporczywej tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru ciała pacjenta. Najczęściej wykonuje się odsysanie tłuszczu z brzucha i ud, choć niekiedy również z twarzy, np. w celu likwidacji podwójnego podbródka. Pozyskany w ten sposób tłuszcz czasami wykorzystuje się do wypełnienia innych partii ciała, np. biustu, blizn czy zmarszczek. Taki zabieg nazywamy lipotransferem.

Odsysanie tłuszczu – wskazania

Wbrew pokutującemu wśród wielu osób przekonaniu, odsysanie tłuszczu nie jest sposobem na odchudzanie. Metoda ta pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranego obszaru, jednak nie wykonuje się jej u osób otyłych. Przed podejściem do zabiegu niezwykle ważna jest też profesjonalna konsultacja, na której lekarz przeprowadzi wywiad z pacjentem i wykluczy wszelkie przeciwwskazania.

Odsysanie tłuszczu – rodzaje

Samą liposukcję można przeprowadzać na różne sposoby. Najczęściej spotykane rodzaje to: Klasyczna liposukcja – polega na wprowadzeniu kaniuli bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, Liposukcja laserowa – ścianki komórek tłuszczowych rozpuszczane są za pomocą światłowodu lasera, Liposukcja wibracyjna – dzięki wywoływaniu ruchu kaniul usunięcie tłuszczu tą metodą jest znacznie ułatwione, Vaser Lipo – ta innowacyjna technika oparta jest na działaniu rozbijających tkankę tłuszczową ultradźwięków. Od wyboru metody odsysania tłuszczu zależy między innymi cena zabiegu.

Odsysanie tłuszczu – efekty

Dzięki zabiegowi odsysania tłuszczu możliwe jest wymodelowanie sylwetki, którego rezultaty byłyby niemożliwe do osiągnięcia samą dietą i ćwiczeniami. W przypadku procedury lipotransferu możemy też wykorzystać własną tkankę tłuszczową do poprawy wyglądu innych partii ciała. Taki naturalny wypełniacz jest w pełni biokompatybilny, a więc bezpieczny dla pacjenta.

Polecane zabiegi odsysania tłuszczu:

Liposukcja laserowa LipoLife 3G

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki