NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Operacja nosa

Operacja nosa – informacje ogólne

Operacja nosa, nazywana inaczej rhinoplastyką, ma na celu przede wszystkim zmienienie jego kształtu. Czynniki przyczyniające się do takiej, a nie innej decyzji, bywają różne. Niektóre osoby – zwłaszcza Panie – decydują się na ten krok z uwagi na niezbyt estetyczny wygląd nosa. Bardzo często, zdarza się tak, gdyż zmysł węchu ma krzywy kształt albo stanowczo za duży. Nie pasuje on wtedy do naszych ogólnych rysów twarzy, czyniąc nas przez to, mniej atrakcyjnymi. W przeciwieństwie do kobiet mężczyźni znacznie rzadziej decydują się na takową operację. Jednak jeżeli już się zdecydują – to najczęściej z powodu uszkodzenia nosa w dzieciństwie lub w trakcie jakiegoś wypadku.

Operacja nosa – zabieg

Korekcja nosa może być refundowana przez NFZ, gdy jednak zależy nam na czasie, to takowy zabieg zwykle wykonujemy w prywatnej klinice. Operacja wykonywana jest w gabinecie chirurga plastycznego oraz w klinikach laryngologii. Jeżeli do uszkodzenia tego zmysłu doszło we wczesnym dzieciństwie, to najbezpieczniej operację jest przeprowadzić ok. 16-18 r.ż. To właśnie wtedy, nasza twarz, nabiera cech twarzy osoby dorosłej i nie zmienia się już tak drastycznie, jak może to zrobić, podczas okresu dojrzewania. Gdyby jednak, uszkodzenia nosa dziecka, uniemożliwiało mu swobodne oddychanie – należy działać niezwłocznie. Sama operacja trwa najczęściej ok 2-3 godzin. W tym czasie pacjent poddawany jest całkowitej narkozie. Cały pobyt w klinice bądź szpitalu trwa około 3 dni. Należy zgłosić się z odpowiednimi badaniami dzień przed zabiegiem. Wypis następuje dzień po operacji.

Operacja nosa – przeciwwskazania i powikłania pooperacyjne

Operacja plastyczna nosa, jak każda inna operacja, może nieść za sobą powikłania. Mogą należeć do nich: krwawienia, alergie skórne i infekcje. By ryzyko wystąpienia tego wszystkiego było jak najmniejsze, należy udać się do jak najlepszego chirurga. Przeciwwskazaniami do korekcji nosa jest: nadciśnienie, cukrzyca, a także osoby zmagające się z niedokrwistością i ropnym zapaleniem zatok.

Polecane zabiegi:

Chirurgia plastyczna – korekcja nosa

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki