AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pajączki na nogach

Pajączki na nogach – informacje ogólne

Najczęstszą zmorą ciężarnych kobiet (i nie tylko) są pojawiające się pajączki. Występują one na nogach – głównie na łydkach i udach – i są oznaką problemów z krążeniem krwi. Schorzenie to objawia się popękanymi naczynkami, które tworzą delikatne sieci na naszej skórze. Są dwa rodzaje pajączków mogących ukazać się na naszych nogach. Pierwszy z nich, wyglądem przypominający złożoną sieć – obejmuje zwykle większy obszar. Jest to niebieskawa siateczka podskórna, wytworzona z cienkościennych żył, które umiejscowione są w skórze właściwej. Drugie – pojedyncze, znajdujące się tuż pod skórą – określa się mianem pajączków (med. pajączki śródskórne). Ich kolor jest także niebieski, choć bywa także czerwonobrunatny.

Pajączki na nogach – zapobieganie

Pajączki powstają przede wszystkim przez brak ruchu, a co za tym idzie zastój krwi w naszych kończynach. To właśnie dlatego ważny jest ruch, jeśli prowadzisz siedzący tryb życia. Gdy siedzisz, staraj się nie robić tego zbyt długo w jednej pozycji. Od czasu do czasu poruszaj nogami. Warto również zapewnić sobie więcej ruchu po pracy. Może warto jednak przejść się ten ostatni przystanek autobusowy pieszo? Pamiętaj, że każda forma ruchu na pewno Ci nie zaszkodzi. Wieczorami masuj swoje łydki, dzięki temu również zapobiegniesz pękaniu naczynek. Postaraj się także, choć przez chwilę, potrzymać je w górze. Warto również zainteresować się swoją dietą. Być może brakuje w niej witaminy C oraz krzemu?

Pajączki na nogach – zabiegi

Obecnie z problemem pajączków możesz udać się do angiologa, flebologa lub chirurga naczyniowego. Są to specjaliści od chorób naczyniowych. Jeżeli jednak Twoje popękane naczynia zajęły naprawdę spory obszar, to pamiętaj o medycynie estetycznej. W klinikach świadczących takie usługi, pozbędziesz się problemu dzięki laseroterapii. Przede wszystkim pamiętaj, by unikać nadmiernego chodzenia na sauny i brania gorących kąpieli. To także sprzyja występowaniu pajączków.

Polecane zabiegi w leczeniu pajączków na nogach:

Laserowe leczenie naczynek – laser Cutera Excel V+

Laserowe leczenie naczynek – laser Cutera Excel V

Laserowe leczenie naczynek – laser Alma Harmony DYE VL

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki