AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pajączki na twarzy

Pajączki na twarzy to potoczna nazwa rozszerzonych i pękających naczyń krwionośnych, tworzących charakterystyczną siatkę czerwono-niebieskich linii, zlokalizowanych blisko pod powierzchnią skóry. Pękające naczynka na twarzy to bardzo duży problem kosmetyczny, jak również medyczny – pajączki mogą prowadzić do poważniejszych i trudniejszych w leczeniu schorzeń, np. alergii czy trądziku różowatego.

Pajączki na twarzy – przyczyny

Pajączki na twarzy to najczęściej problem osób, które mają do czynienia ze skórą cienką, delikatną i suchą. Cera przybiera wtedy blady odcień o lekko różowym zabarwieniu, a na jej powierzchni wyraźnie prześwitują naczynia krwionośne. Naczynka te charakteryzują się słabą, kruchą i mało elastyczną strukturą, która ma skłonności do pękania. Popękane naczynka na twarzy to najczęściej efekt działania niekorzystnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, ostry mróz, promieniowanie słoneczne, gwałtowne zmiany temperatur), stresu, silnych emocji i wysiłku fizycznego, jednak bardzo duży wpływ na pojawienie się tej dolegliwości mają predyspozycje genetyczne – aż w 80% przypadków skłonności do pękania naczynek są dziedziczone po naszych przodkach. Rozszerzanie się i pękanie naczyń krwionośnych zwiększa także korzystanie z sauny i solarium, picie alkoholu, mocnej kawy czy spożywanie ostrych potraw.

Pajączki na twarzy – leczenie

W przypadku leczenia pajączków na twarzy bardzo ważna jest profilaktyka i właściwa pielęgnacja skóry. Przydatne okazują się preparaty z dodatkiem witaminy C, arniki, miłorzębu japońskiego czy wyciągu z ruszczyka, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych. Niezbędna jest ochrona skóry przed działaniem niekorzystnych czynników atmosferycznych (kosmetyki ochronne i kremy z wysokim filtrem), a także dodatkowa suplementacja z witaminami C, B2 i PP.

Pajączki na twarzy – usuwanie

Popękane naczynka na twarzy można usunąć przy pomocy wielu nowoczesnych metod z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie jednym z najskuteczniejszych sposobów usuwania pajączków jest leczenie laserowe. Popękane naczynka na twarzy możemy jednak zamknąć również przy pomocy elektrokoagulacji czy jonoforezy.

Polecane zabiegi w leczeniu pajączków na twarzy:

Laserowe leczenie naczynek – laser Cutera Excel V+

Laserowe leczenie naczynek – laser Cutera Excel V

Laserowe leczenie naczynek – laser Alma Harmony DYE VL

Laserowe odmładzanie z redukcją naczynek i przebarwień – laser Cutera Excel V+ Genesis V

 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki