AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pękające paznokcie

Pękające, słabe i łamliwe paznokcie mogą oznaczać chwilowe osłabienie organizmu lub stanowić objaw poważnych chorób ogólnoustrojowych albo dermatologicznych. Pod obserwację specjalisty należy w szczególności poddać pęknięcia wzdłuż i wszerz płytki paznokcia.  

Pękające paznokcie – przyczyny

Pękające paznokcie to najczęściej efekt nieodpowiedniej pielęgnacji dłoni i paznokci, a także wynik silnych urazów mechanicznych, w tym również podczas wykonywania manicure’u. Za pękanie paznokci może być jednak odpowiedzialnych wiele innych czynników, np. niewłaściwie zbilansowana dieta, brak witamin, skłonność do obgryzania paznokci, a nawet niektóre choroby, jak grzybica lub łuszczyca (pęknięcia wszerz). Za pękanie paznokci wzdłuż płytki może odpowiadać zarówno brak witamin z grupy B, jak i zbyt mocne piłowanie brzegów paznokcia.

Pękające paznokcie – leczenie

Leczenie pękających paznokci polega przede wszystkim na zmianie swoich nawyków pielęgnacyjnych oraz uzupełnieniu diety w odpowiednie produkty i suplementy. Przydatne mogą także okazać się specjalistyczne zabiegi regeneracyjne oferowane przez gabinety kosmetyczne i lekarskie. W przypadku dużych zniszczeń i pęknięć na paznokciach wywołanych przez choroby, takie jak grzybica czy łuszczyca, niezbędne może okazać się podjęcie leczenia farmakologicznego.

Polecane zabiegi w leczeniu pękających paznokci:

Leczenie grzybicy paznokci Laser Lunula
Regeneracja paznokci Laser Lunula

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki