AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pękające usta

Pękające usta – informacje ogólne:

Nasze usta są niezwykle delikatne i wrażliwe na różne czynniki. Dlatego ważne jest to, aby dbać o nie odpowiednio. Niestety, problem pękających ust, dotyka wiele osób. To właśnie jesień oraz zima sprzyjają najbardziej temu zjawisku. Dzieje się tak na skutek zimnej temperatury, silnego wiatru i mrozu – które wysuszają nasze usta. Niestety, gdy nasze usta zaczynają być wtedy suche, często – zupełnie bezmyślnie – zaczynamy je oblizywać mając nadzieję, że to choć trochę nam pomoże. Nic bardziej mylnego! Takowe działanie tylko przyspiesza ich wysuszenie. Natomiast gdy usta zaczynają pękać – to jednocześnie nas bolą i okropnie szczypią.

Pękające usta – zapobieganie:

Najważniejsze w utrzymaniu ust w zdrowej formie, jest dbanie o ich nawilżenie. Dlatego, jeśli nie stosujesz pomadki – koniecznie zacznij! Przy wyborze tego kosmetyku, kieruj się przede wszystkim tym, aby nie miała w swoim składzie żadnych składników chemicznych. Nigdy nie wybieraj tej, która  zawiera alkohol – ponieważ to właśnie od niego Twoje usta spierzchną! Najlepiej będzie, jeśli Twoja pomadka będzie zawierała jak najwięcej naturalnych składników. Swój wybór dostosuj także do panującej za oknem pogody. W upalne, słoneczne dni – stosuj pomadki z filtrem słonecznym. Gdy masz popękane usta, omijaj szerokim łukiem wszelkie szminki, błyszczyki i ostre potrawy – ich stosowanie przynosi jedynie ból.

Pękające usta – zabiegi:

Na swoje pękające usta stosuj miód. Nic tak nie sprawdzi się regenerująco i antybakteryjnie. Zamiast miodu możesz także stosować aloes, który zawiera bardzo intensywne substancje nawilżające. Zawsze zostawiaj go do wyschnięcia. Z domowych sposobów, warto będzie również wypróbować zielonego ogórka. Wystarczy, że położysz sobie na usta jego plasterki, by poczuć kojący efekt. Warto również stosować – od czasu do czasu – domowy peeling. Możesz go przygotować z miodu i cukru. Wcieraj go w usta przynajmniej raz w tygodniu!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki