NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Peptydy

Peptydy – informacje ogólne

Peptydy są związkami organicznymi, połączonymi  przez dwie (lub więcej) cząsteczki aminokwasów, dzięki wiązaniu peptydowym. Obecnie peptydy wykorzystywane są w medycynie estetycznej, a także przemyśle farmaceutyczno-kosmetycznym. Do niedawna stosowano, zamiast peptydów, inne związki organiczne, które jednak nie były aż tak fenomenalne jak właśnie peptydy. Dotychczas były to: białka roślinne (np. soja, kukurydza, ryż, jedwab, pszenica) oraz białka takie jak: keratyna, elastyna i kolagen. Stosowanie ich opierało się w głównej mierze na walce z problemami włosów i skóry. Niestety nie potrafiły wniknąć w głębie tych tworów, przez co były mało skuteczne. To właśnie odkrycie peptydów zmieniło wszystko – gdyż białka te mogą wnikać w kolejne warstwy skóry i włosów.

Peptydy – podział i zastosowanie

Obecnie istnieją trzy grupy peptydów. Pierwsza grupa – to peptydy sygnałowe. Te związki organiczne potrafią inicjować procesy wewnątrzkomórkowe. To właśnie dzięki temu, mają one wpływ na kolagen i elastynę, które odpowiadają za niwelację naszych zmarszczek. Dodatkowo poprawiają elastyczność skóry, dbając o jej jędrność, a także szybsze gojenie się ran. Drugą grupą są peptydy transportujące, które wnikają w głębsze warstwy skóry. Przenoszą one, wraz ze sobą, składniki aktywne. Najczęściej więc sprawdzają się jako składniki aktywne, pozwalając na silniejsze działanie substancji używanych podczas zabiegów. Trzecia grupa – inhibitory neurotransmiterów – przyczyniają się do blokowania połączeń mięśniowo-nerwowych. Oznacza to, że wygładzają nasze zmarszczki. Najlepiej sprawdzają się w okolicy ust i czoła.

Peptydy – zabiegi

Peptydy wykorzystywane są także w walce z wypadającymi włosami. Obecnie istnieją zabiegi, które oprócz zapobiegania traceniu włosów, przyczyniają się do zwiększenia ich ilości, dzięki lepszemu ukrwieniu skóry i rewitalizacji mieszków włosowych. Niezwykła moc peptydów wykorzystywana jest także w rozjaśnianiu cery (mezokoktajle z peptydami). Także wykorzystywane są w walce z cellulitem. Warto również wiedzieć, że mają wtedy właściwości wyszczuplające.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki