AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Perineoplastyka

Perineoplastyka, nazywana również zabiegiem modelowania krocza, to zabieg z dziedziny chirurgii plastycznej lub medycyny estetycznej. Jego celem jest przywrócenie prawidłowego kształtu waginy, która uległa deformacji na skutek urazów mechanicznych, a w szczególności obrażeń związanych z porodem i procesami okołoporodowymi.

Perineoplastyka – wskazania

Zabieg modelowania krocza zalecany jest kobietom, które na wskutek porodu, urazów, ubytku tkanki, czy procesu starzenia się, doznały zwiotczenia i osłabienia tkanki krocza. Obniża to znacznie komfort życia codziennego, a w szczególności wpływa na jakość stosunków seksualnych.

Perineoplastyka – zabieg

Plastyka waginy i korekta deformacji, do których doszło w obrębie krocza, odbywa się za pomocą tradycyjnych metod chirurgicznych, jak również innowacyjnych metod z użyciem lasera. Drugi sposób przeprowadzenia perineoplastyki jest polecany ze względu na mniejszą inwazyjność oraz więcej możliwości przeprowadzenia korekty. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym w pozycji siedzącej, podobnej do tej wymaganej podczas badania ginekologicznego. Pobudzenie tkanek za pomocą lasera wzmaga produkcję kolagenu oraz elastyny – substancji odpowiedzialnych za jędrność. Przez kilka godzin po zabiegu należy pozostać w klinice pod okiem specjalisty. Gojenie się i redukcja obrzęku trwa zazwyczaj od jednego do dwóch tygodni. Metoda laserowa nie pozostawia blizn i nie powoduje powikłań. Przez kilka tygodni po przeprowadzenia perineoplastyki należy powstrzymać się od kontaktów seksualnych, aż do momentu pełnego zregenerowania krocza.

Perineoplastyka – przeciwwskazania

Zabieg laserem jest w pełni bezpieczny i nie powoduje komplikacji, jednak odradza się jego przeprowadzenie osobom cierpiącym na skazy naczyniowe, zaburzenia krzepliwości, nieuregulowaną cukrzycę, infekcje skóry i podrażnienia w okolicy krocza. Perineoplastykę powinny odłożyć także kobiety w ciąży oraz matki karmiące piersią.

Polecane zabiegi przed wykonaniem perineoplastyki:


Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki