AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Plan dietetyczny

Plan dietetyczny to rozpisany przez profesjonalistę jadłospis, nakierowany na osiągnięcie konkretnego rezultatu, np. spadku masy ciała, czy wspomagania leczenia farmakologicznego w różnych typach chorób. Odpowiedni plan diety od dietetyka zależy od określonych potrzeb, możliwości, stanu zdrowia, płci i wieku. Studia na wydziale dietetyki otwierane są przede wszystkim na uczelniach medycznych, rolniczych i akademiach wychowania fizycznego, a także w szkołach prywatnych.

Plan dietetyczny – wskazania

Na ułożenie profesjonalnego planu dietetycznego powinny się zdecydować osoby, które: Mają problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała Chcą zmienić swoją sylwetkę, np. poprzez nabranie masy mięśniowej Intensywnie uprawiają sport Cierpią na problemy związane z układem trawiennym Otrzymały odpowiednie zalecenie lekarskie Cierpią na zaburzenia odżywiania. Odpowiedni plan dietetyczny to również niezwykle korzystne rozwiązanie dla kobiet w ciąży oraz w okresie laktacji.

Plan dietetyczny – rodzaje

Rodzaj planu dietetycznego zależeć będzie od celu, jak pacjent chce osiągnąć. Możemy podzielić je ze względu na działy dietetyki: Sportowy – przygotowywany nie tylko z myślą o zawodowych sportowcach, ale też osobach trenujących amatorsko. Plan żywienia z zakresu dietetyki sportowej może mieć na celu np. zwiększenie masy mięśniowej, czy poprawę formy i kondycji oraz wydolności organizmu Kliniczny – opracowywany z myślą o wspomaganiu leczenia farmakologicznego w różnych typach chorób, np. przy alergiach pokarmowych, problemach z układem trawiennym, czy krążenia, a także przy nowotworach Ogólny – wskazany głównie dla osób, potrzebujących redukcji masy ciała, a niekiedy jej wzrostu. Najczęściej opiera się na zmniejszeniu lub zwiększeniu kaloryczności spożywanych w ciągu doby posiłków, z zachowaniem dostarczania organizmowi odpowiedniej ilości i proporcji składników odżywczych. Czasem plan dietetyczny opracowywany jest w porozumieniu z psychodietetykiem, który bada przyczyny nieprawidłowego sposobu odżywiania. Jego pomoc jest szczególnie cenna w przypadku osób cierpiących na zaburzenia odżywiania takie, jak kompulsywne jedzenie, anoreksja, czy bulimia.

Plan dietetyczny – efekty

Dzięki odpowiednio zbilansowanej diecie możliwa jest zarówno poprawa wyglądu pacjenta, jak i jego kondycji psychicznej oraz fizycznej. Porady dietetyka i opracowanie przez niego właściwie zbilansowanych posiłków są również cenione wśród specjalistów innych dziedzin medycyny. Wszystko dzięki bardzo dobremu współgraniu diety z pozostałymi metodami leczenia i wyraźnym efektom w postaci poprawy samopoczucia i stanu zdrowia pacjenta.

Polecane zabiegi:

Konsultacja dietetyczna

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki