NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Plastyka oczu

Plastyka oczu, obejmuje głównie zabiegi w obszarze oczodołów i na powiekach (blefaroplastyka). Mają na celu usuwanie oznak starości (zmarszczki, kurze łapki), w tym niekorzystnych zmian na powiekach górnych i dolnych. Działania blefaroplastyczne zmierzają m.in. do usuwania nadmiaru skóry wokół oczu, jak również niechcianej tkanki lipidowej. Terapia obejmuje też problem opadających powiek. Z kolei korekta powiek dolnych zmierza do redukcji zmarszczek lub poprawy kształtu tej części oka. Zabieg pozwala skutecznie pozbyć się obwisłej skóry pod oczami i nadać twarzy młodszy wygląd.

Plastyka oczu – przygotowanie do zabiegu, przeciwwskazania

Pacjenta kwalifikuje się do zabiegu po przeprowadzeniu odpowiednich badań oraz wykluczeniu przeciwwskazań. Przed zabiegiem plastyki oczu musi odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi, zrezygnować z używek oraz opalania się. Ponadto, lekarz zaleci przyjmowanie przez około dwa tygodnie Rutinoscorbinu lub Aescinu. W dniu zabiegu pacjent musi przyjść do kliniki na czczo i bez makijażu. Zabiegi blefaroplastyczne nie są przeprowadzane zarówno u pacjentek w okresie ciąży, karmienia piersią, jak i w okresie okołomiesiączkowym. Z terapii mogą pacjenta wykluczyć również: nawracające infekcje powiek, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, infekcje skórne, zaburzenia krzepliwości, problemy diabetyczne i leczenie antybiotykami.

Plastyka oczu – zalecenia pozabiegowe

Mimo że zabiegi przeprowadzane na skórze wokół oczu nie zatrzymują pacjenta w klinice na dłużej, należy pamiętać, że zakłócenia w polu widzenia wymagają od niego po kuracji szczególnej ostrożności i pomocy ze strony bliskich. Długotrwałe przyjmowanie pozycji leżącej w ciągu dnia zaraz po zabiegu nie jest wskazane, a w nocy ważne jest, aby używać  poduszek pod głowę. Żeby szybciej wrócić do zdrowia po plastyce oczu, można stosować okłady chłodzące i maści. Należy dbać o higienę skóry okolic oka i stosować się do zaleceń lekarza.

Polecane zabiegi:

Chirurgia plastyczna – plastyka powiek górnych i dolnych

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki