Plastyka powiek

Plastyka powiek, zwana blefaroplastyką, to grupa zabiegów mających na celu wprowadzenie zmian w obszarze powiek górnych i dolnych. Polegają one na usunięciu nadmiaru skóry wraz z nagromadzoną tkanką tłuszczową. Wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu może być również dysfunkcja polegająca na opadaniu powieki. Korekta powieki dolnej wykonywana jest w celu redukcji zmarszczek lub poprawy kształtu dolnej powieki. Zabieg pozwala skutecznie pozbyć się tzw. ,,worków pod oczami” i nadać twarzy świeży wygląd.

Plastyka powiek – przygotowanie do zabiegu

Pacjenci zakwalifikowani przez specjalistę do zabiegu mają obowiązek:
1. Przed zabiegiem odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi (dwa tygodnie wcześniej),
2. Zrezygnować w tym czasie z palenia tytoniu i spożywania alkoholu oraz opalania,
3. Przed zabiegiem przyjmować Rutinoscorbin lub Aescin (około 14 dni),
4. Do zabiegu przystąpić na czczo i bez makijażu.
5. Przed zabiegiem należy też wykonać niezbędne badania, które zaleci specjalista.

Plastyka powiek – przeciwwskazania

Zabieg korekty powiek nie zostanie przeprowadzony u kobiety w okresie ciąży i laktacji, jak również nie zaleca się wykonywania go w okresie okołomiesiączkowym (dwa dni przed oraz początkowe dni menstruacji). Poza tym istnieją inne przeciwwskazania do terapii: nawracające infekcje powiek, choroby nowotworowe i autoimmunologiczne, stan po chemioterapii, infekcje skórne (bakteryjne, wirusowe), zaburzenia krzepliwości, cukrzyca, antybiotykoterapia.

Plastyka powiek – zalecenia pozabiegowe

Plastyka powiek to zabieg ambulatoryjny i nie wymaga hospitalizacji, jednak należy pamiętać, że zaburzenia w polu widzenia uniemożliwiają w tym dniu  samodzielne przemieszczanie się i prowadzenie samochodu. Nie zaleca się długotrwałego leżenia w ciągu dnia przez minimum pięć dni, a w nocy pożądane jest stosowanie poduszki pod głowę. Można też stosować kompresy chłodzące i maści zwalczające zasinienia. Należy dbać o higienę okolic oka, a po siedmiu dniach, podczas wizyty kontrolnej, usuwane są szwy.

Polecane zabiegi:

Chirurgia plastyczna – plastyka powiek górnych i dolnych

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki