NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Plazma

Nazwa plazmy pochodzi z języka greckiego, która w dosłownym tłumaczeniu oznacza ,,rzecz ulepioną”. To materia zjonizowana, która występuje w formie gazu, a większość cząstek, która się w niej znajduje, jest naładowana elektrycznie, lecz mimo to w skali mikroskopowej posiada właściwości elektrycznie obojętne. Popularnie plazma nazywana jest czwartym stanem skupienia.

Plazma – rodzaje

Można wyróżnić trzy rodzaje plazmy: Plazma gorąca (została wykryta między innymi w jądrach gwiazd i wybuchach jądrowych, a także laserach) Plazma zimna (występuje w jonosferze międzyplanetarnej, a także płomieniu świecy czy łuku magnetycznym) Plazma wyładowania pierścieniowego (powstaje w zmiennym polu magnetycznym).

Plazma – zastosowanie

Plazma, ze względu na swoje właściwości, ma bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystuje się ją między innymi w dziedzinie metalurgii oraz chemii, gdzie stosowana jest w piecach łukowych do wytopu aluminium oraz metali zaliczanych do trudnotopliwych. Prowadzone są badania nad zastąpieniem plazmą palników pyłowych w elektrowniach węglowych. Plazma wykorzystywana jest także w technologii do produkcji wyświetlaczy i telefonów komórkowych. Stosuje się ją również do produkcji i konserwacji narzędzi chirurgicznych.

Plazma – zastosowanie w medycynie estetycznej

Poprzez zjawisko łuku elektrycznego, plazma odnajduje swoje zastosowanie również w medycynie estetycznej. Zjawisko to polega na występowaniu stałego i intensywnego wyładowania elektrycznego, które następuje, gdy zostanie przekroczony pewien próg natężenia energii w plazmie. Na podstawie tego zjawiska zostało opracowane urządzenie, które korzystnie oddziałuje na tkanki skóry przez niezwykle wysokie natężenie energii. Dzięki wysokiej temperaturze wytwarzanej przez plazmę można zredukować niedoskonałości oraz zmiany skórne. Pozwala to na przeprowadzenie zabiegu bez użycia skalpela. Takie zabiegi korygują zmarszczki, pomagają usunąć zmiany trądzikowe, znamiona czy brodawki, a nawet nieestetyczne rozstępy. Plazma znajduje wykorzystanie również w liftingu powiek, tzw. zabiegu blefaroplastyki.

Plazma – przeciwwskazania do zabiegu

Zabieg z użyciem plazmy jest bezpieczny, jednak odradza się jego stosowanie kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym piersią. Zabieg należy także odłożyć w przypadku stanu zapalnego na skórze.

Polecane zabiegi z użyciem plazmy:

Mikroplazma Accent – usuwanie rozstępów Blefaroplastyka i odmładzanie plazmą – Plexr Mikroplazma Accent – odmładzanie twarzy

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki