AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Popękane naczynka

Popękane naczynka – przyczyny powstawania

Pękające naczynka to przede wszystkim defekt estetyczny, który nie stanowi zagrożenia dla zdrowia Pacjentów. Czerwone pajączki najczęściej są zlokalizowane na nosie i policzkach, ale mogą występować też na innych częściach ciała. Należy obserwować, czy się nie powiększają oraz czy nie zmieniają swojego wyglądu, ponieważ często prowadzą do trądziku różowatego. Za popękanymi naczynkami stoi wiele przyczyn:

uwarunkowania genetyczne

płytko umiejscowione naczynia krwionośne

zaburzenia krążenia

nadciśnienie tętnicze

nieprawidłowa praca hormonów

Na pękanie naczynek bardziej są narażone kobiety niż mężczyźni, ponieważ hormon estrogen osłabia naczynia krwionośne. Szczególnymi okresami w których może nasilić się pękanie naczynek to okres dojrzewania i menopauza.

Zapobieganie pękania naczynek

Pacjenci, którzy wiedzą, że są narażeni na pojawienie się czerwonych pajączków na ciele powinni zapobiegać ich powstawaniu. Należy unikać spożywania ostrych potraw oraz dużych ilości alkoholu, herbaty, kawy, a także przestać palić papierosy. Należy także zrezygnować z intensywnego opalania się, odwiedzania sauny oraz wszelkich miejsc, w których skóra będzie poddana wysokim temperaturom. Warto również zwracać uwagę na rodzaj kosmetyków do pielęgnacji skóry, niewskazane są peelingi i żele złuszczające. Na pękanie naczynek wpływ ma także stres oraz sytuacje wywołujące silne emocje.

Laseroterapia w leczeniu popękanych naczynek

Najpopularniejszym i najskuteczniejszym narzędziem w usuwaniu teleangiektazji jest laser. Zabiegi laseroterapii są bezbolesne i szybko przynoszą oczekiwane efekty. Pacjenci muszą jednak pamiętać, że usunięcie jednych popękanych naczynek nie zapewnia całkowitego pozbycia się problemu cery naczynkowej. Wprawdzie stare pęknięcia nie powrócą, jednak mogą pojawiać się nowe. Dlatego Pacjenci powinni stale obserwować stan swojej skóry i co jakiś czas powtarzać zabiegi laseroterapii.

Przykładowy efekt:

Polecane zabiegi

Cutera Excel V
Laser Cutera Excel V+
Laser Cutera Excel V+ Genesis V
Alma Harmony Dye VL
Terapia światłem LED

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki