Popękane usta

Popękane usta – informacje ogólne:

Problem popękanych ust, spotyka prędzej czy później, każdego. Z reguły pękające usta sprawiają niesamowity ból i pieczenie. Objawy te dają się we znaki, szczególnie wtedy, gdy stosujemy kosmetyki, zawierające w swoim składzie alkohol lub spożywamy ostre potrawy. Problem ten pojawia się najczęściej jesienią i zimą. To właśnie wtedy, nasze usta, narażone są na wiatr i niskie temperatury, co z pewnością im nie sprzyja. Często oblizujemy wtedy wargi, w nadzieji, że choć trochę sobie tym pomożemy. Niestety – tylko pogarszamy całą sytuację. Skóra warg jest niezwykle cienka i delikatna, a co za tym idzie, wrażliwa. To właśnie dlatego nasze usta tak często pierzchną.

Popękane usta – zapobieganie:

By jak najlepiej chronić swoje usta, należy przede wszystkim, nawilżać je. Najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zakup pomadki do ust – pamiętaj jednak, by nie zawierała ona w swoim składzie alkoholu. W przeciwnym razie problem bólu na pewno nie zniknie, zaś usta zostaną jeszcze bardziej wysuszone. Jeśli Twoje usta są spierzchnięte to koniecznie powstrzymaj się na jakiś czas ze stosowaniem błyszczyków, szminek i zjadaniem ostrych potraw. Unikaj oblizywania ust na dworze – zamiast tego stosuj pomadkę z naturalnymi składnikami. Natomiast w letnie dni, koniecznie zainwestuj w pomadkę z filtrem przeciwsłonecznym!

Popękane usta – zabiegi:

Wykonuj delikatne masaże ust. Możesz je wykonywać za pomocą miękkiej szczoteczki do zębów – pamiętaj jednak o tym, aby była czysta. Dzięki temu przywrócisz ładny i naturalny kolor swoim ustom, dzięki poprawieniu w nich krążenia krwi. Jednak najważniejsze jest stosowanie peelingów. Możesz je wykonać samodzielnie w domu, z naturalnych składników. Potrzebny Ci do tego tylko miód i cukier! Wetrzyj przygotowany peeling w usta i pozostaw na kilka minut. Stosuj go kilka razy dziennie. Spierzchnięte usta bardzo dobrze nawilża także oliwa z oliwek lub olej kokosowy. Pamiętaj jednak, że czynności te muszą być powtarzane regularnie, dzięki temu Twój problem szybciej zniknie!

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki