AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze alergiczne

Pryszcze alergiczne – przyczyny powstawania

Pryszcze alergiczne pojawiające się na skórze mają związek z alergią skórną. Możne ona być wywołana przez zanieczyszczone powietrze lub przez dobór nieodpowiednich kosmetyków (krem do twarzy, tusz do rzęs). Alergię może wywołać także biżuteria, promienie słoneczne oraz słona woda. Bardzo częste wysypka alergiczna pojawia się jako objaw alergii na produkty spożywcze. Pryszcze alergiczne powstają przez zwiększoną produkcję histaminy, która sprzyja powstawaniu stanu zapalnego, który objawia się bolącymi wypryskami na ciele. W przypadku pojawienia się pryszczy alergicznych należy odstawić alergen, a jeśli to nie pomoże – udać się po pomoc do dermatologa.

Alergia skórna – objawy

Alergia skórna objawia się nie tylko nieestetycznymi i bolącymi pryszczami, lecz także:sączącymi się nadżerkamiswędzeniemliszajamikataremkaszlemwymiotamibiegunkąPryszcze alergiczne najczęściej pojawiają się na dłoniach, przegubach rąk, uszach, szyi, nosie, brzuchu i głowie.

Pryszcze alergiczne – leczenie

Jeśli odstawienie alergenu nie przyniosło ustąpienia objawów alergii skórnej, należy wykonać testy na substancje uczulające. Lekarz może zalecić miejscowe stosowanie maści steroidowych.  Jeśli oprócz pryszczy alergicznych doszło także do zakażenia bakteryjnego należy przyjmować antybiotyk. Bardzo ważna jest także pielęgnacja skóry alergicznej – zaleca się stosowanie preparatów do skóry wrażliwej.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki