AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze hormonalne

Pryszcze hormonalne – przyczyny powstawania

Pryszcze hormonalne najczęściej pojawiają się na twarzach kobiet po 25. roku życia i są związane z wahaniami pracy hormonalnej. Znacznie rzadziej zauważa się pryszcze hormonalne u mężczyzn. Pryszcze hormonalne pojawiają się u kobiet, które są przed miesiączką, są w ciąży lub trakcie menopauzy. Dużo bardziej na pryszcze hormonalne są narażone osoby, które nie zachowują odpowiedniej higieny i pielęgnacji skóry, nieprawidłowo się odżywiają, są przemęczone i narażone na duży stres. Wszystkie te czynniki mają wpływ na zwiększoną produkcję łoju, który zatyka mieszki włosowe i tworzy bolesne zmiany pod skórą, które z czasem pojawiają się na jej powierzchni. Pryszcze hormonalne pojawiają się także u osób z chorą tarczycą.

Pryszcze hormonalne – objawy

Pryszcze hormonalne może rozpoznać przede wszystkim po momencie ich pojawienia się. Jeśli są widoczne u kobiet przed miesiączką, w ciąży lub w trakcie menopauzy i dodatkowo towarzyszą im następujące objawy, to można być pewnym ich rodzaju:duże i bolesne grudki podskórnezaskórnikiprzetłuszczające się włosyrumień na twarzyświądstany zapalnePryszcze hormonalne najczęściej pojawiają się na twarzy – czole, brodzie i na szyi. Bardzo często można je zauważyć także na plecach.

Pryszcze hormonalne – leczenie

Leczenie pryszczy hormonalnych, a więc także i trądziku hormonalnego, polega na przyjmowaniu przez Pacjenta antybiotyków oraz retinoidów. Leczenie jest długotrwałe i musi być konsekwentne – nie można go przerywać. Lekarz może również zalecić stosowanie maści z antybiotykiem. Osoby z trądzikiem hormonalnym mogą skorzystać z zabiegów peelingujących, które poprawiają kondycję skóry. 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki