Pryszcze między nogami

Pryszcze między nogami – informacje ogólne:

Pryszcze powstające na naszych nogach są niczym innym jak stanami zapalnymi naszej skóry. Stany te powstają na skutek złej depilacji, spowodowanej często maszynkami do golenia. To właśnie wtedy, do naszej skóry, w wyniku podrażnienia, mogą dostać się bakterie. Głównym czynnikiem, powodującym pryszcze, są zatkane pory. Problem ten pojawia się przy zbyt dużej ilości wydzielanego sebum, które łączy się ze skórnymi zanieczyszczeniami (martwym naskórkiem i potem). To właśnie hormony są odpowiedzialne za nadmierną produkcję tego łoju skórnego. Nie zapominajmy jednak o tym, że skłonności do powstawania pryszczy mogą być dziedziczne.

Pryszcze między nogami – zapobieganie:

By skutecznie zapobiegać powstawaniu pryszczy należy zrezygnować z noszenia obcisłych spodni i legginsów. To właśnie przez te części garderoby powstaje nasz problem. Dzieje się tak, za sprawą braku swobodnego dopływu powietrza – przez co nasza skóra nie może oddychać i poci się. Pot zaś zostaje w naszych porach, które z kolei się zatykają. Warto również przyjrzeć się bliżej diecie. Jeżeli spożywasz produkty niezdrowe (tj.fastfoody) – zastąp je zdrową żywnością.

Pryszcze między nogami – zabiegi:

Pomocnymi zabiegami okażą się peelingi, które usuną nadmiar pojawiającego się martwego naskórka. Być może powinnaś również rozważyć opcję przerzucenia się z maszynek na wosk do depilacji. Jeśli to nie będzie w stanie Ci pomóc – spróbuj depilacji laserowej. Gdyby w dalszym ciągu Twoje starania zdawały się na nic – pójdź do dermatologa.

Przede wszystkim pamiętaj o tym, by za wszelką cenę nie wyciskać pryszczy. Możesz tym pogorszyć pojawiający się problem, ale także doprowadzić do powstania blizny.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki