AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze między oczami

Pryszcze między oczami – informacje ogólne:

Pryszcze – to małe, niewielkie krostki będące powikłaniem zatkanych porów. Powstają na skutek nadmiernej produkcji sebum – łoju skórnego, który produkowany jest przez nasze gruczoły łojowe. Ich produkcja może być uwarunkowana genetycznie lub zwiększeniem produkcji hormonów płciowych. Gdy wraz z wydzielanym łojem zmiesza się martwy naskórek, a także bakterie, to mamy już prostą drogę do niechcianego pryszcza. Nie zapominajmy jednak o tym, że powstawaniu pryszczy w głównej mierze sprzyja cera mieszana i tłusta. Nie oznacza to jednak, że osoby próbujące uporać się z suchym rodzajem skóry, nie mierzą się z tym problemem

Pryszcze między oczami – zapobieganie:

By jak najskuteczniej zapobiegać pojawianiu się niechcianych pryszczy – stosujmy toniki. Preparaty te, zadbają o czystość naszej cery, a dodatkowo pomogą zachować prawidłowe pH skóry. Warto będzie również zainwestować w żele oczyszczające, które powinno stosować się każdego dnia. Przede wszystkim nie zapominajmy, że wygląd naszej twarzy jest odzwierciedleniem naszej diety. Wyklucz więc z niej produkty ciężkostrawne i wprowadź te zdrowe. Ogranicz spożywanie alkoholu, a także palenie papierosów – używki również sprzyjają powstawaniu pryszczy.

Pryszcze między oczami – zabiegi:

Jednym z podstawowych, zabiegów mogących pomóc nam w walce z pryszczami, są peelingi. To właśnie dzięki nim nasza skóra zostanie odpowiednio złuszczona z martwego naskórka. Peeling oczyści dokładnie nasze pory z drobnych zanieczyszczeń i sprawi, że nasza cera będzie gładka. Gdyby jednak ten domowy zabieg nie pomógł, być może warto będzie udać się do kosmetyczki. Może to właśnie mikrodermabrazja okaże się najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie? Zabieg ten polega na mechanicznym złuszczaniu skóry za pomocą mikrokryształków. Pamiętajmy przede wszystkim o powstrzymywaniu się od wyciskania pryszczy! W przeciwnym razie nasz problem może się namnożyć.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki