Pryszcze między pośladkami

Przyczyn powstawania pryszczy między pośladkami może być bardzo wiele. Jeśli powstają w wyniku uczulenia na środek piorący ubrania lub środek pielęgnujący skórę, to wystarczy odstawić alergen, by problem zniknął. Jednak często pryszcze pojawiające się między pośladkami mają poważniejszą przyczynę i może nią być:

trądzik

rogowacenie mieszkowe

czyraki

opryszczka narządów płciowych

Pryszcze między pośladkami częściej występują u mężczyzn, niż u kobiet. Mogą pękać i powodować ból. Często towarzyszy im świąd. Osoby, które zauważyły u siebie pryszcze między pośladkami bardzo często wstydzą się wizyty u dermatologa. Oprócz wstydu przed lekarzem, wstydzą się także kontaktów intymnych z partnerem. Dlatego bardzo ważne jest, by porzucić swój wstyd i udać się po pomoc do specjalisty. Osoby, które cierpią na trądzik młodzieńczy lub trądzik u osób dorosłych, powinny uważnie przyglądać się swojemu ciału, czy pryszcze nie pojawiają się w innych miejscach niż twarz.

Pryszcze między pośladkami – leczenie

Terapia leczenia pryszczy między pośladkami zależy od ich rodzaju. Najczęściej pomaga leczenie farmakologiczne oraz stosowanie maści, np. z witaminą A. W przypadku czyraków często potrzebna jest interwencja chirurga, który dokonuje drenażu ropnia. Nie należy samodzielnie wyciskać pryszczy oraz unikać ich rozdrapywania, ponieważ to skutkuje pogorszeniem stanów zapalnych.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki