AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Pryszcze na łokciach

Zmiany trądzikowe na łokciach mają najczęściej postać czerwonych pęcherzyków, które zlewają się ze sobą i swędzą. Skóra w tym miejscu jest podrażniona i sucha, a zmiany rzadko przybierają postać pryszczy ropnych, charakterystycznych zwłaszcza dla nastolatków borykających się z zaburzeniami hormonalnymi. Warto pamiętać, że skóra na łokciach jest dość podatna na zmiany, dlatego gdy się one pojawią, trzeba  je obserwować i w razie konieczności skorzystać z porady lekarza.

Pryszcze na łokciach- przyczyny problemu

Przyczyn powstawania przypominającej pryszcze wysypki na łokciach może być bardzo wiele: alergeny np. nowy (a nawet sprawdzony) proszek do prania, koncentraty do płukania tkanin, składniki mydeł i kremów. Zmiany ropne mogą pojawić się w okresie spadku odporności, zmęczenia, stresu albo tuż przed menstruacją u kobiet. Warto skorzystać z pomocy specjalisty, aby wykluczyć atopowe zapalenie skóry lub inne choroby, których wysypka jest następstwem.

Pryszcze na łokciach – sposoby walki z problemem

Pryszcze na łokciach powinien bezwzględnie leczyć dermatolog lub, jeśli podejrzewany zaburzenia hormonalne, endokrynolog. Prewencyjnie można pić syropy przeciwalergiczne dostępne w aptekach bez recepty lub wapno. Jeśli zmiany nie zmniejszą się, a swędzenie nie ustąpi, trzeba koniecznie skorzystać z pomocy lekarskiej. Warto także zmienić kosmetyki na takie, które nie podrażniają skóry i nie zapychają porów. W poważniejszych stanach lekarze zalecają preparaty do smarowania lub antybiotykoterapię. Tak jak w przypadku innych zmian skórnych trzeba wziąć po uwagę, że mogą one być następstwem nieprawidłowej diety i zmienić ją. 

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki