NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Pryszcze na ramionach

Pryszcze na ramionach – informacje ogólne:

Pryszcze to niewielkie krostki pojawiające się na naszych ramionach. Są nieestetyczne dlatego też obniżają one naszą pewność siebie. Staramy się ukrywać je przed światem, ponieważ uważamy, że są powodem do wstydu. Do powstawania pryszczy przyczynia się w głównej mierze sebum – łój skórny. Bakterie, pot oraz martwy naskórek – to właśnie one mają w głównej mierze wpływ na zatykanie się naszych porów. Problem ten występuje przede wszystkim u ludzi ze skórą mieszaną lub skłonną do bycia tłustą. Nie oznacza to jednak, że osoby o suchej skórze, nie są narażone na ten problem. Genetyka będzie miała także znaczący wpływ na jakość naszej cery – podobnie jak gospodarka hormonalna.  Nasza skóra daje nam sygnał, że powinniśmy się zatrzymać i zwrócić większą uwagę na codzienną pielęgnację.

Pryszcze na ramionach – zapobieganie:

Jeśli chcemy pozbyć się skutecznie problemu, warto jest się przyjrzeć swojej codziennej diecie. Zwróćmy przede wszystkim uwagę na to, czy nie spożywamy produktów zawierających zbyt dużą ilość konserwantów oraz sztucznych barwników.  Należy zadbać przede wszystkim o to, by nasze posiłki były bogate w witaminy A oraz C. Co za tym idzie odstawmy również produkty pełne konserwantów oraz sztucznych barwników. Przede wszystkim zaś pamiętajmy o tym, by nie wyciskać pryszczy – może to nasilić ich występowanie, a także prowadzić do zapaleń skóry.

Pryszcze na ramionach – zabiegi:

Zabiegiem mogącym pomóc nam w znacznym stopniu utrzymać zdrowy wygląd ramion jest peeling. Jego stosowanie ma głównie na celu ścieranie pozostałości martwego naskórka, będącego przyczyną powstawania pryszczy. Warto również jest stosować specjalne maści zawierające w swoim składzie witaminę A. Jako środek utrzymujący prawidłowe pH naszej skóry stosujmy sodę. Możemy ją stosować łącząc ją z cytryną bądź olejem kokosowym.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki