AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania to lista stanów oraz schorzeń pacjenta, których występowanie podczas wykonywania zabiegu może być powodem braku pożądanych efektów, poważnych komplikacji, a nawet zagrożenia życia. W celu wykluczenia przeciwwskazań, przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której przeprowadzony zostanie wywiad z pacjentem, a specjalista będzie mógł wykluczyć obecność schorzeń, które mogłyby stanowić przeciwwskazania do zabiegu.

Przeciwskazania do zabiegu – rodzaje

Lista przeciwwskazań zależy od rodzaju zabiegu, jego obszaru, metody jego wykonania oraz konieczności zastosowania znieczulenia. Ze względu na czas występowania przeciwwskazań do zabiegu, można podzielić je na stale wykluczające oraz czasowe. Przeciwwskazania stałe to choroby przewlekłe i schorzenia, które nie są całkowicie wyleczalne, na przykład cukrzyca, miażdżyca, zaburzenia krążenia, nadciśnienie, choroby serca, itp. W niektórych rodzajach zabiegów, szczególnie z dziedziny medycyny estetycznej, poważnym przeciwwskazaniem są choroby nowotworowe, alergie i schorzenia skóry. Przeciwwskazania czasowe to stany i schorzenia, które występują przez pewien okres, a następnie ustępują. Najczęściej spotykanym przeciwwskazaniem jest ciąża, która wyklucza pacjentkę z wykonania wielu zabiegów na czas jej przebiegu. Do tej grupy przeciwwskazań należą także infekcje wirusowe i bakteryjne, stany zapalne oraz zaostrzenie choroby nowotworowej.

Przeciwwskazania do zabiegu – przyczyny

Powodem ustalenia listy przeciwwskazań do zabiegu jest bezpieczeństwo pacjenta, a w przypadku kobiet w ciąży również bezpieczeństwo dziecka. Zagrożeniem może być zarówno sam zabieg inwazyjny, jak również preparaty okołozabiegowe, znieczulenie czy urządzenia do jego wykonania, na przykład laser, ultradźwięki czy promienie rentgena.

Polecane zabiegi:

Konsultacja lekarska

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki