AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Przepuklina okołopępkowa

Przepuklina okołopępkowa – informacje podstawowe

Przepuklina okołopępkowa to uwypuklenie treści jamy brzusznej przez osłabione powierzchnie ścian powłok brzusznych –  tzw. wrota przepukliny w okolicach pępka. Na jej wystąpienie są narażone szczególnie kobiety w podeszłym wieku, zmagające się z nadwagą. Przepuklina może objawiać się na różne sposoby, m.in. poprzez utworzenie się charakterystycznego uwypuklenia oraz bóle w okolicach zwyrodnienia. Leczenie przepukliny pępkowej obejmuje zazwyczaj zabieg chirurgiczny z pobytem w szpitalu w trybie jednodniowym bez potrzeby dalszej hospitalizacji.

Przepuklina okołopępkowa – przyczyny

Bezpośrednią przyczyną wystąpienia przepukliny okołopępkowej jest osłabienie włókien kolagenowych i tkanki łącznej powłok brzusznych w okolicach pępka, przez co nie wytrzymują wzmożonego ciśnienia w jamie brzusznej. Często pojawia się jako przepuklina pooperacyjna, która jest skutkiem nieprawidłowej regeneracji rany po zabiegu laparoskopowym. Na przepuklinę okołopępkową narażone są przede wszystkim kobiety w podeszłym wieku oraz osoby zmagające się z nadwagą.

Przepuklina okołopępkowa – objawy

Charakterystycznymi objawami przepukliny okołopępkowej jest utworzenie się uwypuklenia w postaci podskórnego guzka oraz ból w miejscu występowania schorzenia pojawiający się w szczególności w trakcie intensywnego wysiłku fizycznego, uporczywego kaszlu czy też silnego parcia na stolec.

Przepuklina okołopępkowa – leczenie

Leczenie przepukliny okołopępkowej polega na zamknięciu i wzmocnieniu osłabionego obszaru ściany jamy brzusznej, przez które przepuklina się uwypukla. W tym celu wykonywana jest operacja chirurgiczna pod znieczuleniem. Zazwyczaj zabieg taki odbywa się w trybie jednodniowym.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki