AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Przepuklina Richtera

Przepuklina Richtera – informacje podstawowe

Przepuklina Richtera została nazwana od nazwiska chirurga – Augusta Gottlieba Richtera, który jako pierwszy, w 1785 roku, sformułował jej definicję. Jest odmianą przepukliny uwięźniętej, czyli schorzenia, w którym dochodzi do zakleszczenia jelita. Przyczynia się to do nieprawidłowej pracy narządu – jelito jest niedrożne i nie jest odpowiednio ukrwione. W przypadku przepukliny Richtera, uwięziony jest tylko fragment ściany jelita, dlatego nie powoduje jego niedrożności.Przepuklina Littrego jest utożsamiana z przepukliną Richtera bądź uznawana za jej rodzaj, w którym uchyłek Meckela (uchyłek jelita krętego) ulega zakleszczeniu.

Przepuklina Richtera – objawy i występowanie

Przepuklina Richtera występuje stosunkowo rzadko, ale jest dość groźna. Najbardziej narażone na nią są osoby starsze. Schorzenie dotyczy najczęściej przepuklin udowych. Do jego objaw należą wymioty oraz silne bóle brzucha.

Przepuklina Richtera – leczenie

Schorzenie to wymaga szybkiej diagnozy i podjęcia leczenia. Tak jak w przypadku innych przepuklin uwięźniętych, przepuklinę Richtera leczy się operacyjnie. Stosuje się między innymi anastomozę (zespolenie) czy wycięcie narządu. Nieleczona może mieć bardzo poważne skutki dla zdrowia pacjenta, takie jak perforacja, zapalenie otrzewnej, a nawet śmierć.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki