NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Przepuklina u mężczyzn

Przepuklina u mężczyzn – informacje podstawowe

Występująca u mężczyzn przepuklina mosznowa to rodzaj przepukliny pachwinowej skośnej. Powstaje na skutek nienaturalnego przemieszczenia się worka przepuklinowego do moszny przez kanał pachwinowy. W przypadku niemowląt główną przyczyną wystąpienia tego typu przepukliny są zaburzenia rozwoju płodu, u dorosłych to zazwyczaj skutek przerostu gruczołu krokowego. Schorzenie objawia się charakterystycznym uwypukleniem w postaci guzka w mosznie i bólem jądra. Metodą leczenia przepukliny jest operacja chirurgiczna, którą zazwyczaj wykonuje się metodami beznapięciowymi.

Przepuklina u mężczyzn – objawy

Przepuklina mosznowa u niemowląt jest spowodowana zaburzeniami rozwoju płodu. W przypadku dorosłych jej wystąpienie to efekt przerostu gruczołu krokowego. Bezpośrednią przyczyną powstawania przepukliny jest osłabienie powłok ścian w jamie brzusznej, które umożliwia utworzenie się wrót przepukliny i nienaturalne przemieszczanie się narządów. Na schorzenie najbardziej narażeni są mężczyźni z nadwagą, osoby mające problemy z oddawaniem moczu lub z zaparciami, a także cierpiący na choroby zatorowo-płucne.

Przepuklina u mężczyzn – przyczyny

Charakterystycznym objawem przepukliny u mężczyzn jest uwypuklenie się miękkiego, podskórnego guzka, który staje się widoczny głównie przy czynnościach wymagających napinania brzucha. Towarzyszyć temu mogą uczucie ,,ciągnięcia” lub pieczenia w miejscu schorzenia oraz promieniujący do jąder ból. Objawy nasilają się, gdy dochodzi do uwięźnięcia przepukliny.

Przepuklina u mężczyzn – leczenie

Przepuklina mosznowa charakteryzuje się tym, że nie ulega samoistnemu cofaniu się. Z tego powodu jedynym skutecznym sposobem leczenia jest zabieg chirurgiczny. U niemowląt można go wykonać dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia. W leczeniu operacyjnym przepukliny wykorzystywane są różne metody: hernioplastyka sposobem Bassiniego, operacja ,,beznapięciowym” sposobem Lichtensteina, a także metody laparoskopowe.

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki