Menu

Rozdwajanie paznokci

Rozdwajanie paznokci to odklejanie się wierzchniej warstwy płytki paznokcia. To problem, który stanowi nie tylko defekt kosmetyczny, lecz także zdrowotny. Rozdwajające się paznokcie charakteryzują się mało estetycznym wyglądem, a dodatkowo informują o niedoborach pewnych witamin i minerałów w naszym organizmie.

Rozdwajanie paznokci – przyczyny

Niedobór keratyny, która stanowi główny budulec struktury paznokcia.
Niewłaściwie zbilansowana dieta i niedobory witamin A, C, E oraz minerałów: krzemu, wapnia, cynku, magnezu, przez które paznokcie stają się słabe, matowe i podatne na zniszczenia.
Nieprawidłowa pielęgnacja paznokci, np. stosowanie niewłaściwych pilników, zbyt mocne piłowanie, brak regularnego stosowania odżywek i kremów do rąk.
Narażanie paznokci na działanie szkodliwych czynników, np. środków chemicznych, wody, detergentów.
Choroby paznokci, np.  grzybica, łuszczyca, liszaj płaski.
Choroby ogólnoustrojowe, np. zaburzenia hormonalne.

Rozdwajanie paznokci – leczenie

Odbudowa i regeneracja rozdwojonych paznokci jest trudna i czasochłonna, a dodatkowo wymaga działania na różnych polach. Pomocne mogą okazać się produkty pielęgnacyjne z dodatkiem witamin A i E oraz suplementy z ważnymi dla paznokci minerałami. Podczas kuracji należy też unikać szkodliwych czynników – środków chemicznych, gorącej wody, metalowych pilników, obgryzania paznokci. Warto też zdecydować się na specjalistyczny zabieg wzmacniający i regenerujący paznokcie w gabinecie lekarskim lub kosmetycznym.

Polecane zabiegi w leczeniu rozdwajających się paznokci:

Analiza skóry Life Viz
Leczenie grzybicy paznokci Laser Lunula
Regeneracja paznokci Laser Lunula