AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy na bicepsie

Rozstępy to uszkodzenia skóry, na które uskarżają się nie tylko kobiety z nadwagą lub po przebytej ciąży. Nierzadko ten defekt dotyka też wysportowanych mężczyzn lub aktywne panie. Tak jest między innymi w przypadku rozstępów na bicepsie, które pojawiają się u osób uprawiających sport w celu rozbudowy muskulatury ciała. Zmiany  mogą być więc następstwem intensywnych ćwiczeń, choć głównie powstają na skutek przytycia lub wahań hormonalnych. Mogą być też uwarunkowane genetycznie.

Rozstępy na bicepsie – zapobieganie, terapia

W przypadku pojawienia się rozstępów na bicepsie czy barkach wskazana jest odpowiednia kuracja preparatami o specjalnym składzie (np. witaminy B5, D3, C, A, E, kolagen, związki krzemu). Ważne jest także nawadnianie organizmu i nawilżanie skóry. Skutecznymi sposobami na pozbycie się blizn nabytych w siłowni są zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: fototerapia, karboksyterapia czy też mezoterapia igłowa. Profilaktycznie warto też masować miejsca, gdzie występują rozstępy skórne.

Rozstępy na bicepsie – leczenie

Najlepsze efekty w przypadku nabytych po treningach rozstępów skóry daje wciąż terapia światłem lasera (CO2, Discovery Pico czy Mosaic). Wiązka laserowa stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu, w wyniku czego na skórze powstały drobne pęknięcia. Laser działa też terapuetycznie na rozszerzone naczynia krwionośne. 

Polecane zabiegi na rozstępy:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki