Menu

Rozstępy na bicepsie

Rozstępy to uszkodzenia skóry, na które uskarżają się nie tylko kobiety z nadwagą lub po przebytej ciąży. Nierzadko ten defekt dotyka też wysportowanych mężczyzn lub aktywne panie. Tak jest między innymi w przypadku rozstępów na bicepsie, które pojawiają się u osób uprawiających sport w celu rozbudowy muskulatury ciała. Zmiany  mogą być więc następstwem intensywnych ćwiczeń, choć głównie powstają na skutek przytycia lub wahań hormonalnych. Mogą być też uwarunkowane genetycznie.

Rozstępy na bicepsie – zapobieganie, terapia

W przypadku pojawienia się rozstępów na bicepsie czy barkach wskazana jest odpowiednia kuracja preparatami o specjalnym składzie (np. witaminy B5, D3, C, A, E, kolagen, związki krzemu). Ważne jest także nawadnianie organizmu i nawilżanie skóry. Skutecznymi sposobami na pozbycie się blizn nabytych w siłowni są zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: fototerapia, karboksyterapia, osocze bogatopłytkowe czy też mezoterapia igłowa. Profilaktycznie warto też masować miejsca, gdzie występują rozstępy skórne.

Rozstępy na bicepsie – leczenie

Najlepsze efekty w przypadku nabytych po treningach rozstępów skóry daje wciąż terapia światłem lasera (CO2, Discovery Pico czy Mosaic). Wiązka laserowa stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu, w wyniku czego na skórze powstały drobne pęknięcia. Laser działa też terapuetycznie na rozszerzone naczynia krwionośne.