AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy na brzuchu

Rozstępy na brzuchu w postaci czerwonych lub perłowych prążków to zmiany skórne, będące zwykle następstwem ciąży lub wahań masy ciała. Rozstępy wywoływane są także przez zaburzenia hormonalne, tj. podwyższony poziom estrogenów lub kortyzolu. Skóra traci sprężystość, a rozrastająca się tkanka tłuszczowa (lub w przypadku ciąży, płód) powodują jej znaczne naciągniecie, aż w końcu powstanie szeregu pęknięć. Lekceważenie tej przypadłości kończy się zwykle tym, że rozstępy zostają na skórze na zawsze.

Rozstępy na brzuchu – zapobieganie

Leczenie rozstępów i jest sprawą trudną, dlatego tak ważna jest profilaktyka i wczesne podjęcie działań. W miejscu dotkniętym zmianami wskazane jest aplikowanie odpowiednich kremów nawilżających, zawierających składniki, takie jak: retinol, witamina C, kolagen, wyciąg z soi, związki krzemu, olejki roślinne czy kwas glikolowy. Skuteczną profilaktyką rozstępów są delikatne masaże skóry kolistymi ruchami lub drenaże limfatyczne.

Rozstępy na brzuchu – zabiegi

Dotychczas najskuteczniejszą z metod usuwania rozstępów na brzuchu jest stosowanie zabiegów laserem frakcyjnym. Emitowana wiązka CO2 pobudza produkcję kolagenu, który uległ uszkodzeniu w procesie tworzenia się zmian, a światło lasera działa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Terapie laserowe wymagają zwykle kilku sesji, podczas których skóra ulega rewitalizacji, a bruzdy na brzuchu zostają zniwelowane lub znacznie rozjaśnione. Czasem warto zastosować też dodatkowo fototerapię, karboksyterapię 

Polecane zabiegi na rozstępy na brzuchu:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2

Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki