Skip to main content

Rozstępy na nogach

Rozstępy to defekty skóry, mające postać wrzecionowatych, różowych lub białych pasemek. W przypadku kobiet dotykają głównie ud, brzucha i pośladków. W przypadku mężczyzn pleców i miejsc poddawanych intensywnym ćwiczeniom. Rozstępy mogą pojawić się na łydkach, ale częściej dotykają obszaru ud – bryczesów, gdzie łatwo gromadzi się tkanka tłuszczowa. Blizny mogą być następstwem intensywnego rozwoju, przytycia lub zmian hormonalnych. Badania wykazały także, że rozstępy są dolegliwością w dużym stopniu dziedziczną.

Rozstępy na nogach – sposoby

W sytuacji pojawienia się różowych rozstępów na nogach wskazana jest kuracja nawilżającymi dermokosmetykami i preparatami zawierającymi witaminy A, E i C, kolagen, związki krzemu czy kwasy fenolowe. Innymi sposobami,stosowanymi zwłaszcza, gdy rozstępy zmienią kolor na biały, są zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: fototerapia, terapia medycznym CO2, stosowanie  mezoterapii igłowej. Najskuteczniej leczy się blizny i uszkodzenia skóry światłem lasera (frakcyjnego, Discovery Pico czy Mosaic).

Rozstępy na nogach – leczenie skuteczne

Najskuteczniejszą z metod jest usuwanie rozstępów ich na drodze laseroterapii. Światło laserowe stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu, co przyspieszyło tworzenie się różowych, a następnie białych pęknięć. Laser działa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Metodę usuwania rozstępów najlepiej skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej. 

Polecane zabiegi na rozstępy na nogach:

Terapia światłem LED

Discovery Pico

 Alma Hybrid™

Pico Plus

Icon 1540

Alma Harmony

Pixel CO2

Mezoterapia igłowa

Accent Prime