AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy na nogach

Rozstępy to defekty skóry, mające postać wrzecionowatych, różowych lub białych pasemek. W przypadku kobiet dotykają głównie ud, brzucha i pośladków. W przypadku mężczyzn pleców i miejsc poddawanych intensywnym ćwiczeniom. Rozstępy mogą pojawić się na łydkach, ale częściej dotykają obszaru ud – bryczesów, gdzie łatwo gromadzi się tkanka tłuszczowa. Blizny mogą być następstwem intensywnego rozwoju, przytycia lub zmian hormonalnych. Badania wykazały także, że rozstępy są dolegliwością w dużym stopniu dziedziczną.

Rozstępy na nogach – sposoby

W sytuacji pojawienia się różowych rozstępów na nogach wskazana jest kuracja nawilżającymi dermokosmetykami i preparatami zawierającymi witaminy A, E i C, kolagen, związki krzemu czy kwasy fenolowe. Innymi sposobami,stosowanymi zwłaszcza, gdy rozstępy zmienią kolor na biały, są zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: fototerapia, terapia medycznym CO2, stosowanie  mezoterapii igłowej. Najskuteczniej leczy się blizny i uszkodzenia skóry światłem lasera (frakcyjnego, Discovery Pico czy Mosaic).

Rozstępy na nogach – leczenie skuteczne

Najskuteczniejszą z metod jest usuwanie rozstępów ich na drodze laseroterapii. Światło laserowe stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu, co przyspieszyło tworzenie się różowych, a następnie białych pęknięć. Laser działa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Metodę usuwania rozstępów najlepiej skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej. 

Polecane zabiegi na rozstępy na nogach:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki