Rozstępy na nogach

Rozstępy to defekty skóry, mające postać wrzecionowatych, różowych lub białych pasemek. W przypadku kobiet dotykają głównie ud, brzucha i pośladków. W przypadku mężczyzn pleców i miejsc poddawanych intensywnym ćwiczeniom. Rozstępy mogą pojawić się na łydkach, ale częściej dotykają obszaru ud – bryczesów, gdzie łatwo gromadzi się tkanka tłuszczowa. Blizny mogą być następstwem intensywnego rozwoju, przytycia lub zmian hormonalnych. Badania wykazały także, że rozstępy są dolegliwością w dużym stopniu dziedziczną.

Rozstępy na nogach – sposoby

W sytuacji pojawienia się różowych rozstępów na nogach wskazana jest kuracja nawilżającymi dermokosmetykami i preparatami zawierającymi witaminy A, E i C, kolagen, związki krzemu czy kwasy fenolowe. Innymi sposobami,stosowanymi zwłaszcza, gdy rozstępy zmienią kolor na biały, są zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: fototerapia, terapia medycznym CO2, stosowanie  mezoterapii igłowej. Najskuteczniej leczy się blizny i uszkodzenia skóry światłem lasera (frakcyjnego, Discovery Pico czy Mosaic).

Rozstępy na nogach – leczenie skuteczne

Najskuteczniejszą z metod jest usuwanie rozstępów ich na drodze laseroterapii. Światło laserowe stymuluje produkcję włókien kolagenowych, które uległy uszkodzeniu, co przyspieszyło tworzenie się różowych, a następnie białych pęknięć. Laser działa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Metodę usuwania rozstępów najlepiej skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej. 

Polecane zabiegi na rozstępy na nogach:

Terapia światłem LED
Discovery Pico

 Alma Hybrid™

Pico Plus
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki