NOWOŚĆ! Voucher on-line!

Rozstępy na piersiach

Rozstępy na piersiach to zwykle czerwone lub perłowobiałe wrzecionowate pasma, które oszpecają skórę w tym miejscu i są niezwykle trudne do likwidacji. Rozstępy na piersiach pojawiają się w okresie dojrzewania lub w momencie przybierania na wadze i są efektem przyspieszonego rozciągania skóry. Blizny pojawiają się także pod wpływem stresu – gdy wysoki poziom kortyzolu hamuje aktywność komórek wytwarzających włókna kolagenowe. Dolegliwości sprzyjają więc zaburzenia hormonalne, zmiana wagi ciała i niestabilność emocjonalna.

Rozstępy na piersiach – zapobieganie, terapia

Ponieważ piersi to ważny dla poczucia własnej wartości element ciała kobiety, leczenie rozstępów powinno rozpocząć się jak najszybciej. Niezwykle istotna jest profilaktyka: unikanie szybkich diet, kontrola wahań wagi, nawilżanie skóry na piersiach. W sytuacji pojawienia się rozstępów warto rozpocząć terapię preparatami zawierającymi witaminy A i C, kolagen, olej z kiełków pszenicy czy kwas glikolowy.

Rozstępy na piersiach – zabiegi

W przypadku małej skuteczności zabiegów domowych na rozstępy warto zastanowić się nad ofertą medycyny estetycznej. Najskuteczniejszą metodą usuwania rozstępów na piersiach jest  wykorzystanie w terapii lasera. Ale z uwagi na delikatność miejsca, poleca się też terapię światłem LED, karboksyterapię lub mezoterapię. Terapie laserowe przeprowadza się zwykle w kilku seriach, warto jednak pamiętać, że zbyt duże ubytki i zadawnione blizny, wynikające najczęściej z zaniedbania terapii, są niemożliwe do całkowitego usunięcia.

Polecane zabiegi na rozstępy na piersiach:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki