AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy na plecach

Rozstępy to charakterystyczne zmiany na skórze, mające postać wrzecionowatych, czerwonych lub białych pasemek, które zwykle dotykają kobiety (ud, brzucha, piersi). W przypadku mężczyzn obszarem dotykanym przez ten defekt są plecy. Do zmian dochodzi w okresie dorastania, kiedy skóra chłopca nie nadąża za zmianami rozmiarów mięśni i stawów.  Pękająca skóra na męskich plecach to też następstwo tzw. syndromu Marfana, wówczas rozstępy na plecach pojawiają się bez związku z rozrostem organizmu, ale są zaburzeniem genetycznym.

Rozstępy na plecach – zapobieganie

W sytuacji pojawienia się rozstępów wskazane jest leczenie dermokosmetykami i preparatami zawierającymi witaminy A, E i C, kolagen, oleje z kiełków, związki krzemu czy kwasy fenolowe. Innymi sposobami są zabiegi medycyny estetycznej, takie jak: terapia światłem LED, terapia medycznym CO2, stosowanie mezoterapii igłowej. Najskuteczniej leczy się jednak zmiany skórne światłem lasera (frakcyjnego, Discovery Pico czy Mosaic).

Rozstępy na plecach – zabiegi

Najskuteczniejszą z metod redukcji rozstępów jest ich usuwanie za pomocą lasera. Wiązka laserowa stymuluje produkcję kolagenu, który to uległ uszkodzeniu, co przyspieszyło tworzenie się małych blizn. Laser działa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Należy jednak pamiętać, że zbyt duże ubytki w skórze, wynikające najczęściej z zaniedbania, są bardzo trudne do całkowitej likwidacji. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej mogą jednak odwrócić nawet najbardziej zaawansowane rozstępy. 

Polecane zabiegi na rozstępy na plecach:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki