Rozstępy na pośladkach

Rozstępy to trudne do zwalczenia zmiany na skórze. Są następstwem wahań wagi, dojrzewania lub czynników genetycznych. To także dość częsta przypadłość towarzysząca ciąży i zaburzeniom hormonalnym u kobiet. Rozstępy na pośladkach powinno się zacząć zwalczać jak najwcześniej, bo zaniedbanie może spowodować, że zostaną na zawsze.

Rozstępy na pośladkach – zapobieganie, terapia

W walce z rozstępami skóry istotna jest profilaktyka, czyli unikanie drastycznych diet, kontrola stałej wagi, nawilżanie skóry specjalnymi kremami lub olejkami. W sytuacji pojawienia się tej przypadłości konieczna jest terapia preparatami zawierającymi pochodne witaminy A i E, witaminę C, kolagen, związki krzemu czy kwas madekassiowy. Warto wykonywać częste masaże kolistymi ruchami lub drenaże limfatyczne.

Rozstępy na pośladkach – zabiegi

Terapia światłem LED czy mezoterapia to pierwsze zabiegi usuwania rozstępów, po które sięgają osoby z tym problemem. Inną skuteczną metodą jest terapia laserowa. To najskuteczniejsza dotychczas metoda walki z uszkodzeniami skóry. Wiązka laserowa pobudza produkcję włókien kolagenowych, które uległy atrofii w procesie tworzenia się rozstępów. Laser działa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Terapie laserowe wymagają zwykle kilkukrotnego powtarzania, dopiero wówczas kolagen się odbuduje, skóra zrewitalizuje, a pęknięcia staną się mniej widoczne.

Polecane zabiegi na rozstępy na pośladkach:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

Imię i nazwisko

Email

Placówka:

Treść wiadomości

Copyright © 2018 KlinikaMiracki