AKCJA CIAŁO 2021 - KUP VOUCHER I KORZYSTAJ Z CEN BASIC 2000zł PREMIUM 3000zł

Rozstępy na pośladkach

Rozstępy to trudne do zwalczenia zmiany na skórze. Są następstwem wahań wagi, dojrzewania lub czynników genetycznych. To także dość częsta przypadłość towarzysząca ciąży i zaburzeniom hormonalnym u kobiet. Rozstępy na pośladkach powinno się zacząć zwalczać jak najwcześniej, bo zaniedbanie może spowodować, że zostaną na zawsze.

Rozstępy na pośladkach – zapobieganie, terapia

W walce z rozstępami skóry istotna jest profilaktyka, czyli unikanie drastycznych diet, kontrola stałej wagi, nawilżanie skóry specjalnymi kremami lub olejkami. W sytuacji pojawienia się tej przypadłości konieczna jest terapia preparatami zawierającymi pochodne witaminy A i E, witaminę C, kolagen, związki krzemu czy kwas madekassiowy. Warto wykonywać częste masaże kolistymi ruchami lub drenaże limfatyczne.

Rozstępy na pośladkach – zabiegi

Terapia światłem LED czy mezoterapia to pierwsze zabiegi usuwania rozstępów, po które sięgają osoby z tym problemem. Inną skuteczną metodą jest terapia laserowa. To najskuteczniejsza dotychczas metoda walki z uszkodzeniami skóry. Wiązka laserowa pobudza produkcję włókien kolagenowych, które uległy atrofii w procesie tworzenia się rozstępów. Laser działa też leczniczo na rozszerzone naczynia krwionośne. Terapie laserowe wymagają zwykle kilkukrotnego powtarzania, dopiero wówczas kolagen się odbuduje, skóra zrewitalizuje, a pęknięcia staną się mniej widoczne.

Polecane zabiegi na rozstępy na pośladkach:

Terapia światłem LED
Discovery Pico
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

pn - pt: 9:00-21:00 sb: 9:00-16:00

Adresy klinik

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki