Rozstępy po porodzie

Rozstępy to zmiany skórne, przyjmujące postać wrzecionowatych, czerwonych lub białych prążków, które zwykle wynikają z przybierania lub tracenia na wadze. To również bardzo częsta przypadłość towarzysząca ciąży i zaburzeniom hormonalnym. Rozstępy poporodowe najczęściej występują na udach, brzuchu, pośladkach i piersiach. Czerwone powodują świąd i pieczenie, białe zwiastują zanik stanu zapalnego, ale pozostają na zawsze.

Rozstępy po porodzie – zapobieganie, terapia

Walka z rozstępami jest niezwykle trudna, dlatego tak istotna jest profilaktyka (nawilżanie skóry, kosmetyka, masaże), zwłaszcza w okresie poprzedzającym macierzyństwo oraz podczas drugiego i trzeciego trymestru ciąży. W sytuacji pojawienia się tej przypadłości konieczne jest leczenie preparatami zawierającymi witaminy A, E witaminę C, kolagen, olej z kiełków pszenicy, wyciąg z soi, związki krzemu czy kwas glikolowy.

Rozstępy po porodzie – zabiegi

Jeżeli domowe sposoby walki z defektem nie przynoszą efektu, konieczne okazuje się zastosowanie terapii z zakresu medycyny estetycznej (fototerapia, leczenie CO2 lub mezoterapia). Najskuteczniejszą z nich jest usuwanie rozstępów za pomocą lasera. Należy jednak poczekać z nim do zakończenia ciąży i okresu laktacji. Wiązka laserowa pobudza produkcję kolagenu, który uległ uszkodzeniu. Terapie laserowe wymagają zwykle kilku sesji i w końcu likwidują problem, należy jednak pamiętać, że zbyt duże uszkodzenia, wynikające najczęściej z zaniedbania działań profilaktycznych, są bardzo trudne lub wręcz niemożliwe do całkowitej likwidacji.

Terapia światłem LED
Discovery Pico

 Alma Hybrid™

Pico Plus
Icon 1540
Alma Harmony
Pixel CO2
Mezoterapia igłowa
Accent Prime

Porady i recepcja

Adresy klinik

WARSZAWA

al. Wilanowska 67 (Warszawa – Mokotów)

Kod pocztowy: 02-765 Warszawa

ul. Królewska 18 (Warszawa – Śródmieście)

Kod pocztowy: 00-103 Warszawa

al. KEN 54 (Warszawa – Ursynów)

Kod pocztowy: 02-797 Warszawa

ul. Jędrusik Kaliny 7 (Warszawa – Żoliborz, wejście od ul. Powązkowskiej)

Kod pocztowy: 01-748 Warszawa


KATOWICE

ul. Żelazna 2 (Katowice)

Kod pocztowy: 40-851 Katowice

Formularz kontaktowy

  Imię i nazwisko

  Email

  Placówka:

  Treść wiadomości

  Newsletter

  Ważne linki

  Copyright © 2018 KlinikaMiracki